eReport.sk
Zdroj foto: FB/ratislavská vodárenská spoločnosť (BVS)

Vianočný večierok za vyše 154.000 eur! Vodárenská spoločnosť to roztočí vo veľkom štýle

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) plánuje vianočný večierok pre svojich zamestnancov za viac ako 154.000 eur. Vyplýva to zo zmluvy so spoločnosťou Wondericon events, ktorá je zverejnená v centrálnom registri zmlúv. BVS pre TASR potvrdila, že niektoré položky prehodnocuje.

Podujatie sa má uskutočniť začiatkom decembra v areáli výstaviska v Petržalke. ,,Práve pre vysoký strop vysúťaženej ceny prehodnocujeme rozsah položiek, ktoré môžeme z programu vylúčiť, aby výsledná suma bola o niekoľko desiatok tisíc eur nižšia,“ uviedol riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka.

Nejde o jediné tohtoročné podujatie BVS

Podotkol, že približne polovica nákladov na podujatie bude hradená zo sociálneho fondu. Ide tak o finančné zdroje, ktoré sa môžu využiť výhradne na zamestnancov podniku. Zvyšné zdroje na toto podujatie boli podľa neho na tento rok rozpočtované. Nejde o jediné tohtoročné podujatie BVS pre viac ako 1100 svojich zamestnancov. V júni organizovala jednodňové športovo-spoločenské podujatie Firemný deň za viac ako 100.000 eur. Jeho cieľom bolo vytvoriť priestor na neformálne rozhovory a podporiť tímové správanie sa kolegov.

Jednotkové ceny

,,Celková cena za podujatia súvisí práve s počtom zamestnancov, ktorí sa na ňom zúčastňujú,“ odôvodnil Podstupka. Poznamenal, že jednotkové ceny za predošlý ročník firemného športového dňa overovala aj Transparency International Slovensko, ktorá v nich podľa neho nekonštatovala neprimeranosť ani nezrovnalosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.
  2. Nová zmluva Slovenska a Česka o štátnej hranici? Ministerstvo vnútra predložilo jej návrh na pripomienkovanie.

Nové vedenie podniku

Bližšie informácie i zdôvodnenie jednotlivých položiek k obom podujatiam si vyžiadalo aj hlavné mesto ako väčšinový akcionár BVS. Pre TASR to potvrdili z bratislavského magistrátu. ,,Zároveň však od BVS už máme informáciu, že nové vedenie podniku, ktoré nastúpilo v septembri, prehodnocuje rozsah položiek,“ doplnil hovorca Bratislavy Peter Bubla. Hlavnou činnosťou BVS je výroba a distribúcia pitnej vody a odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť poskytuje svoje služby pre viac než 700.000 ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmich okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vianočný večierok za vyše 154.000 eur! Vodárenská spoločnosť to roztočí vo veľkom štýle

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php