eReport.sk
Novodobý Mesiáš
Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

S trestnými oznámeniami sa roztrhlo vrece: Matovič dnes podal ďalšie!

Hnutie OĽANO a priatelia podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra OĽANO Igora Matoviča podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania.

Podozrenia z korupcie majú podľa Matoviča vyplývať z údajnej komunikácie medzi exministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a Haščákom. ,,Upláca politikov s účelom, aby dosiahol svoj osobný prospech,“ podotkol Matovič. Líder OĽANO je presvedčený o tom, že je vo verejnom záujme, aby sa podozreniami zo spáchania trestného činu zaoberali orgány činné v trestnom konaní.

Sulík sa odmietol vyjadrovať

Matovič zverejnil v nedeľu (24. 9.) úryvok údajnej komunikácie z jesene 2020 medzi Sulíkom a Haščákom. Ten mal podľa správ Sulíka inštruovať v argumentácii pri riešení dofinancovania zdravotných poisťovní. Sulík sa odmietol vyjadrovať k obsahu údajnej komunikácie. Pripomenul, že on ani SaS nemá žiadne korupčné prípady. Haščák očakáva, že polícia začne trestné stíhanie pre korupciu, prípadne iné trestné činy, ktorých sa dopustila osoba, ktorá ponúkla Matovičovi spomínanú komunikáciu, za čo žiadala milión eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nová zmluva Slovenska a Česka o štátnej hranici? Ministerstvo vnútra predložilo jej návrh na pripomienkovanie.

Oznámila výsledky

Mala by podľa neho konať aj voči Matovičovi pre neoznámenie trestného činu. Vyzval tiež políciu, aby oznámila výsledky preverovania údajnej korupcie Sulíka, o ktorej Matovič hovoril už skôr. Avizoval právne kroky, vrátane trestných oznámení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

S trestnými oznámeniami sa roztrhlo vrece: Matovič dnes podal ďalšie!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php