eReport.sk
ZDROJ FOTO: FB/Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík

Mišík: Bezpečnosť nie je zadarmo! TOTO je realita, ktorú so sebou priniesla ruská vojna proti Ukrajine

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Mišík sa 26. septembra 2023 zúčastnil na 17. ročníku Slovenského bezpečnostného fóra (SBF) v Bratislave. Vo svojom prejave pripomenul niekoľko dôležitých míľnikov, ktoré má Slovensko za sebou.

,,Tohtoročná symbolika sa nesie v znamení 30. výročia vzniku Slovenskej republiky a nevyhnutne aj v duchu reflexie troch dekád jej bezpečnosti. Za toto obdobie sme prešli viacerými obdobiami, ľahšími aj ťažšími. Avšak, zrejme len málokto očakával, že v roku 2023 budeme svedkami rozbitia európskej bezpečnostnej architektúry. To je realita, ktorú so sebou priniesla ruská vojna proti Ukrajine,“ uviedol štátny tajomník.

Mišík upozornil, že bezpečnosť nie je zadarmo

,,Je potrebné viac investovať do našich kapacít, vojenských, diplomatických i ekonomických. Musíme si tiež uvedomiť, že bezpečnosť sa nekončí na našich hraniciach, ale práca na nej sa začína doma,“ doplnil štátny tajomník. Poukázal tiež na nebezpečenstvo, ktoré predstavujú konšpirácie, hybridné hrozby a polarizovaná spoločnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. PCR test, koronavírus, lekárka a dieťa.

Témami tohtoročného fóra

SBF je druhá najväčšia bezpečnostná konferencia na Slovensku. Okrem štátneho tajomníka Mišíka na nej vystúpili minister obrany SR Martin Sklenár, zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Peter Babiar či Martin Kačo, poradca premiéra pre zahraničnú politiku. Témami tohtoročného fóra boli okrem aktuálnych výziev aj kybernetická bezpečnosť a energetická sebestačnosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mišík: Bezpečnosť nie je zadarmo! TOTO je realita, ktorú so sebou priniesla ruská vojna proti Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre