eReport.sk
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostáva putá po vynesení rozsudku na Najvyššom súde SR 24. mája 2022 v Bratislave.
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostáva putá po vynesení rozsudku na Najvyššom súde SR 24. mája 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Smer o verdikte nad Kováčikom: Je prvou politickou obeťou Matovičovho režimu!

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa stal prvou obeťou zneužívania trestného práva na politické ciele. Tvrdí to opozičná strana Smer-SD. Rozsudok senátu Najvyššieho súdu (NS) SR spochybňuje napríklad tým, že Kováčika usvedčujú aj tzv. udavači.

„V strane Smer-SD vyvoláva rozsudok senátu 5T Najvyššieho súdu SR v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika obrovské pochybnosti. Ide o senát, ktorý je spájaný s početnými porušeniami ľudských práv,“ skonštatovala strana v stanovisku, ktoré TASR zaslal tlačový odbor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.

Smer-SD tvrdí, že Kováčika usvedčujú udavači podozriví z najzávažnejšej trestnej činnosti, ktorí „chodia po slobode a ktorí za udávanie dostávajú rôzne výhody“.

„Je neuveriteľné, že Najvyšší súd SR sa tak ponáhľal, že rozhodol bez toho, aby čakal na výsledky vyšetrovania manipulácii s trestnými konaniami, kde sa prešetrujú aj spomínaní udavači,“ dodala strana.

Zdroj: fb/smersd

Bývalý špeciálny prokurátor ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

V pripojených videách ponúkame reakcie obhajcu Kováčika Erila Magála a prokurátora Michala Šúreka

VIDEO Kováčikov obhajca Magál: Skutky sa nestali, my to dokážeme

Zdroj: youtube.com/ereport

VIDEO: Prokurátor Šúrek: Preukázanie viny poukazuje na závažný problém v spoločnosti

Zdroj: youtube.com/ereport

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer o verdikte nad Kováčikom: Je prvou politickou obeťou Matovičovho režimu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti