eReport.sk
Dianie v parlamente
Poslanci v NR SR. Foto: tasr

Smer iniciuje mimoriadnu schôdzu k manipulovaniu volieb: SaS a OĽANO sa odmietajú baviť!

Poslanci Národnej rady za OĽANO a SaS nepodporia mimoriadnu schôdzu, ktorú inicioval Smer-SD. Poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD sa na schôdzi plánujú zúčastniť a podporiť ju. Sme rodina ešte bude o svojom postoji diskutovať. Smer-SD chce rokovať o téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb. Mimoriadna schôdza má byť zvolaná na stredu (14. 6.) po hlasovaní o 17.00 h.

Smer iniciuje mimoriadnu schôdzu

„Manipulácie volieb sa dopúšťa tri roky Robert Fico sám šírením rôznych bludov a konšpirácií. Zjavne verí, že mu to pomôže dosiahnuť taký výsledok volieb, aby sa so svojou skorumpovanou mafiou mohol vrátiť k moci a vyhol sa tak spravodlivému trestu za zločiny, ktoré spáchal,“ skonštatoval hovorca hnutia OĽANO a priatelia Matúš Bystriansky.

SaS a OĽANO sa odmietajú baviť

SaS považuje dôvod zvolania schôdze za vymyslené konšpirácie. „Strana Smer môže zabudnúť na to, že sa budeme podieľať na jej kampani, ktorá je založená na konšpiráciách a šírení nenávisti. Poslanecký klub SaS preto v žiadnom prípade nepodporí návrh na mimoriadnu schôdzu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík. Poslanec za SaS Juraj Krúpa považuje mimoriadnu schôdzu o kampani NATO za viac ako absurdnú. Na prednáškach a kritickom skúmaní o hybridných hrozbách nevidí nič zlé.

Rovnaký postoj Demokratov

Ani poslanci pôsobiaci v strane Demokrati nepodporia schôdzu. „Smer chce sebecky zvolať parlament len na rozdúchanie ďalšieho predvolebného konfliktu a to určite nepodporíme,“ uviedla strana v stanovisku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO
  2. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  3. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  4. Takže nie je to hon na opozíciu?

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský pre TASR uviedol, že k tejto téme ešte nemali poslanci zasadnutie klubu. „Čiže budem vedieť až v utorok,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer iniciuje mimoriadnu schôdzu k manipulovaniu volieb: SaS a OĽANO sa odmietajú baviť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php