eReport.sk
Ubezpečenie zrejme nezabralo
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: nrsr

Mimoriadna schôdza parlamentu o voľbách: Kollár ju plánuje zvolať na stredu

O téme prípadného neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb by sa malo v Národnej rade (NR) SR rokovať budúci týždeň v stredu 14. júna po hlasovaní o 17.00 h. Pre TASR to uviedol predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Na tento termín plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu, ktorú žiada Smer-SD. V tom čase má už prebiehať riadna schôdza, ktorá sa začne v utorok (13. 6.). O údajnom ovplyvňovaní volieb hovorí Smer-SD v súvislosti s kampaňou NATO a rokovaním slovenských úradníkov v Bruseli.

„Podali to včera, ak sa nič nezmení, zaradil by som to asi na stredu po hlasovaní po sedemnástej,“ priblížil Kollár pre TASR. Okrem poslancov Smeru-SD podpísali návrh na mimoriadne rokovanie aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kde budú ženy rodiť? Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva SR Michal Palkovič
  2. Béla Bugár
  3. Čo sa to deje?

Fico kritizuje úradníkov i mimovládky

Šéf Smeru-SD Robert Fico kritizuje slovenských úradníkov a mimovládky za to, že mali v štruktúrach EÚ a NATO informovať o tom, že slovenská opozícia je hybridnou hrozbou. A pokiaľ vyhrá parlamentné voľby, Slovensko môže opustiť NATO. Mali preto žiadať intervenciu. Fico to považuje za zásah do kampane.

Fico tiež skritizoval komunikačnú kampaň NATO, ktorej cieľom je okrem iného zvýšiť informovanosť o význame udržania podpory Ukrajiny pre bezpečnosť SR.
V návrhu uznesenia Smer-SD pripomína, že Slovenská republika je podľa Ústavy SR zvrchovaný, demokratický a právny štát, a zároveň odmieta všetky formy „neoprávneného zasahovania do suverénnych vnútorných záležitostí SR a neoprávneného ovplyvňovania volieb do NR SR“.

OĽANO mimoriadnu schôdzu nepodporí

Hnutie OĽANO a priatelia už informovalo, že jeho poslanci nepodporia mimoriadnu schôdzu. „Manipulácie volieb sa dopúšťa tri roky Robert Fico sám. A to šírením rôznych bludov a konšpirácií. Zjavne verí, že mu to pomôže dosiahnuť taký výsledok volieb, aby sa so svojou skorumpovanou mafiou mohol vrátiť k moci. A vyhol sa tak spravodlivému trestu za zločiny, ktoré spáchal,“ skonštatoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mimoriadna schôdza parlamentu o voľbách: Kollár ju plánuje zvolať na stredu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php