eReport.sk
Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
Robert Fico a jeho kolegovia na tlačovej besede Smeru. Foto: youtube/smer-sd

VIDEO Fico o pútačoch americkej ambasády, Ódorovmu daru Ukrajine a prioritách: Pre Smer sú ňou Slováci!

Zasahovanie do suverenity Slovenska? Podľa šéfa najsilnejšej opozičnej strany Smer, Roberta Fica, práve o to ide. Taktiež o hrubé ovplyvňovanie predvolebnej kampane. Reč je o bilbordoch americkej ambasády, ktoré sa objavili v slovenských mestách. Prečo ide o pútače práve tejto ambasády? Je to naozaj štandardné? Asi tak ako „bruselská cesta.“ Predseda Smeru sa na tlačovej konferencii vyjadril i k Ukrajine. Ale i k tomu, čo spraví jeho strana ako prvé, ak vyhrá voľby.

Zasahovanie do suverenity Slovenska?

„Je úplne jedno, či je tých pútačov americkej ambasády na Slovensku iba šesť. Ich počet nie je dôležitý. Toto je taký zásah do predvolebnej kampane aj suverenity nášho štátu, že je to nevídané,“ uviedol Fico.

Ktorý informoval, že v tejto súvislosti strana Smer požiadala listom americké veľvyslanectvo, aby okamžite konalo. A tieto bilbordy boli odstránené.

Úvery a inflácia

Smer absolvoval expertné stretnutia s predstaviteľmi bankového sektora a žiada banky, aby bola možnosť sa s nimi stretnúť, ako aj s hypotekárnymi expertmi. Robert Fico priblížil, že na Slovensku je aktuálne okolo 900 tisíc pridelených hypotekárnych úverov. Tie majú rôznu výšku, no priemerná výška je 90 – 100 tisíc eur. Ľudia si berú hypotéky najčastejšie na 30 rokov.

Slovákom chce Robert Fico a jeho strana po voľbách ponúknuť razantnú zmenu. Tak, aby sa im po troch rokoch Hegera a Matoviča, začalo žiť lepšie. Upozornil na to, že veľmi skoro môžu ľudia, ktorí platia hypotekárne úvery, platiť dvojnásobok. Čo by pre bežných Slovákov znamenalo to, že o svoje byty a domy prídu.

„Nárast úrokov zo dňa na deň zo zafixovaného 1% na 4,7%, blížime sa k tomu, že mesačná splátka môže stúpnuť dvojnásobne. Teda napríklad pri splátke 300 eur mesačne so zafixovaným úrokom, zrazu príde z banky list, že platiť musia 600. To sa však bez pomoci nedá. Preto, pokiaľ by bol SMER súčasťou vlády, musí byť prijaté rozhodnutie, ako pomôže 400 tisíc domácnostiam v rokoch 2024, 2025,“ uviedol šéf Smeru. Na tlačovej konferencii predstavil aj hypokalkulačku.

Šimkove kvóty

Robert Fico sa vyjadril i k „úradníckému“ ministrovi vnútra Ivanovi Šimkovi a jeho kvótam pre migrantov. A veru ho nešetril.

„Minister vnútra SR I. Šimko sa na rokovaní Rady Európskej únie (EÚ) o nových migračných podmienkach dnes vyjadril, že sa nebráni solidarite.

Po prvé, ak táto vláda nedostane dôveru a ja verím, že nedostane, nemôže prijímať žiadne zásadné otázky zahraničnej politiky. A postoj k migrácii je zásadnou otázkou zahraničnej politiky.

Po druhé, môže si Šimko prijať čo chce. Môže pán Šimko, pani Čaputovej sľúbiť, čo chcú. Ak príde nová vláda a v tejto vláde bude Smer – slovenská sociálna demokracia náš postoj je totálne nemenný. Nikdy nebudeme súhlasiť so žiadnymi povinnými kvótami, nebudeme súhlasiť so žiadnym rozdeľovaním migrantov do členských štátov Európskej únie,“ odkázal do vlády i paláca.

Zdroj: TK SMER


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o pútačoch americkej ambasády, Ódorovmu daru Ukrajine a prioritách: Pre Smer sú ňou Slováci!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php