eReport.sk
Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO
Marián Kéry. Foto: tasr

Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO: Načo ten cirkus? Odkedy riešite slovenské voľby?

Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO! Predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) prudko reaguje na kampaňové aktivity NATO na Slovensku. Tie podľa neho môžu byť výsledkom „náreku“ vládnych strán a prezidentky SR Zuzany Čaputovej smerom k Bruselu. Politickí súperi Smeru sa tam boli vysťažovať, že Smer môže vyhrať parlamentné voľby a NATO by malo na Slovensku zasiahnuť. Neprešiel ani mesiac a NATO na Slovensku prostredníctvom verejnej súťaže rozbieha kampaň na podporu Ukrajiny, u ktorej existuje možnosť, že bude pred parlamentnými voľbami nabádať na volenie určitej skupiny strán, napríklad Demokratov, SaS, Progresívneho Slovenska, alebo OĽANO.

Panický strach

„Takmer všetci z nich sa tak panicky boja toho, že ľudia im už neveria, tak sa boja svojho politického konca a rozlúčenia sa s mocou, že bezhlavo, no o to hlasnejšie útočia na Smer-SSD. To jediné im zostalo. Lebo Smer. Čo je horšie, robia tak ľudovo povedané poza bučky, za tmy, ako zlodeji, zneužívajúc pri tom aj štátny aparát. A celé to je do očí bijúce,“ uviedol vo svojom stanovisku Kéry.

Foto: fb/mariankery

Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO

Verejný priestor bol v posledných týždňoch popretkávaný šírením rôznych neoverených informácií (alebo dezinformácií?) o opozičných stranách. Igor Matovič (OĽANO), Eduard Heger (Demokrati), či Michal Šimečka (Progresívne Slovensko) sa chcú opäť dostať k moci s naratívom, že voľba iných ako ich strán ohrozí na Slovensku demokraciu.

Naďove nepodložené tvrdenia

„Na jednej strane exminister obrany Naď vyfabuluje nezmysel, že Smer-SSD mal prijať, v zastúpení nejakého imaginárneho občana, priamo v Rusku peniaze na kampaň. Hlúposť na kvadrát, ktorú však, čuduj sa svete (alebo nečuduj?), ešte takmer po týždni omieľali ako najväčšiu a potvrdenú pravdu aj niektoré mienkotvorne sa tváriace slovenské médiá. Na druhej strane, keď Smer-SSD príde s dokázateľnými obvineniami, že tu desiatky zamestnancov slovenských ministerstiev boli prednedávnom na ´seminári´ v Bruseli v NATO, pričom tá akcia sa len tvárila ako ´seminár´, ale účastníci zájazdu, ako napríklad Daniel Milo, riaditeľ Centra boja proti hybridným hrozbám ministerstva vnútra, tam explicitne, preukázateľne žiadali NATO, aby čo najskôr riešilo voľby na Slovensku. To kde sme? Odkedy NATO rieši parlamentné voľby na Slovensku?,“ pýta sa Kéry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán sa s Putinom stretol na summite v Pekingu. Pavel reaguje
  2. Čaputovej demokracia
  3. Blaha sa pustil do RTVS
  4. Sulík sa ide porovnávať s Ficom

Spoločným menovateľom týchto aktivít je podľa poslanca Smeru strach. Strach z toho, že spriaznení politici prídu o moc a že prístup Slovenska k Ukrajine sa zmení. Hrozí taktiež to, že postoje Slovenska voči subjektom ako NATO a EÚ budú suverénnejšie. Smer zároveň otvorene tvrdí, že pred zahraničnými záujmami chce uprednostňovať záujmy národné.

Pravičiari a liberáli sa majú vraj radšej pozrieť do zrkadla

„Pani prezidentka sa bojí, že nové politické usporiadanie po blížiacich sa parlamentných voľbách môže ohroziť pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine? Prečo sa však Zuzana Čaputová nepozrie skôr do vlastného koaličného, proamerického dvora? Možno by pochopila, že nie ruská propaganda, ale zdravý rozum Slovákov tvrdia čoraz viac muziku. Slováci nie sú hlúpi. A určite nechcú vojnu, ale mier,“ pokračuje Kéry. Pravicovo-liberálne spektrum by podľa neho malo prestať šíriť nenávisť a pozrieť sa namiesto toho do zrkadla: „Matovič, Heger, Naď, Káčer s Korčokom a ďalší, spolu so spomínanou pani prezidentkou, sa môžu už len pozerať do zrkadla a pýtať sa, kde urobili chybu. Možno pochopia. Napríklad tú pravdu, že nie národ sa dá vymeniť. Ale politici, ktorí neobhajujú jeho záujmy. A v neposlednom rade, mali by si prečítať Vojnu a mier od Tolstého. Možno by pochopili, čo je žiť v mieri a čo to znamená, prežívať útrapy vojny.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO: Načo ten cirkus? Odkedy riešite slovenské voľby?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php