eReport.sk
Šéf Smeru-SSD a staronový predseda vlády Robert Fico zrejme "posadí" predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šjmečku iba na stoličku podpredsedu parlamentu. Kombosnímka. Zdroj: TASR

PRIESKUM Smer by vyhral s výrazným náskokom pred Progresívnym Slovenskom, Matovič mimo parlament!

Opozičná strana Smer-SD je dva dni pred parlamentnými voľbami stále najväčším favoritom na víťazstvo a zostavenie vládnej koalície. Vyplýva to z prieskumu agentúry SANEP pre TA3, v ktorom majú sociálni demokrati až šesť percentný náskok pred druhým Progresívnym Slovenskom. Prieskum, ktorý sa snažil naznačiť prvé miesto Progresívneho Slovenska, bol teda prebitý hneď trojicou iných prieskumov, ktoré naznačujú lepšiu situáciu pre ľavicový a národný blok a porážku pre progresívno-liberálny blok strán. Prieskum bol realizovaný na väčšej vzorke (v porovnaní s inými agentúrami) 1 697 respondentov, v dátume 17. – 25. septembra 2023.

Fico by oslavoval triumf

Na prvom mieste by skončila strana Smer-SD so ziskom 22,6 %. Pre Smer ide o polepšenie o takmer pol percenta. Na druhom Progresívne Slovensko, ktoré by presvedčilo 16,1 % voličov, čo taktiež predstavuje rast o takmer pol percenta. Volebný potenciál Smeru sa pohybuje na úrovni 25 %, zatiaľ čo Progresívne Slovensko disponuje potenciálom 20 %.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.

Matovič mimo parlament

Na treťom mieste by skončil Hlas-SD so ziskom 15,3 %. Hlas si tak polepšil o 0,1 % a jeho potenciál sa pohybuje na úrovni 19 %. Nasleduje Republika so ziskom 7,4 %, SNS (6 %), Sme rodina (5,5 %), SaS (5,4 %), či KDH (5,1 %). Pred bránami parlamentu by skončili OĽANO, Demokrati, Aliancia, či ĽSNS.

Volebná účasť by neprekvapila

Volebná účasť by dosiahla úroveň cez 67 %. 15,2 % voličov deklarovalo, že nie je o svojej voľbe rozhodnutých, 17,7 % voličov je rozhodnutých, že voliť nepôjde.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Smer by vyhral s výrazným náskokom pred Progresívnym Slovenskom, Matovič mimo parlament!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php