eReport.sk
Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.
Arpád Soltész. Foto: tasr

Soltész: Ja som už taký starý, že si dokonca pamätám, ako Matovič blúznil o Ficovom účte na Belize

Matovičove „blúznenia“ sú už legendárne. My sme dokonca už takí starí, že si pamätáme aj blúznenie o „Počiatkovej“ vile vo Francúzsku. A pamätáme sa aj ako v roku 2019 Matovič povedal, že ak sa neprekrúžkuje do Europarlamentu, tak sa vzdá aj svojho miesta poslanca v NRSR. Ako to dopadlo?

Matovič neblúzni prvýkrát

Nie je to prvýkrát, čo Matovič operuje informáciami, ktoré nevie dokázať. Nie, že by sme neverili, že Sulík je podliak. Ale kto to o ňom hovorí? A kde sú dôkazy? A odkiaľ ich Matovič má? Nedopadne to opäť ako už niekoľkokrát?   

Arpád Soltézs sa už dlhodobo „naváža“ do Igora Matoviča. Naposledy o ňom napísal v nedeľu večer, po Matovičovej odhaľujúcej tlačovke, na Facebook toto: „Ja som už taký starý, že si dokonca pamätám, ako Matovič blúznil o Ficovom účte na Belize.“ Krátky, ale úderný status. Škoda, že kritika Matoviča prichádza tak neskoro a neprichádzala už vtedy, keď Matovič terorizoval z premiérskej stoličky počas Covidu Slovensko.  

Počiatkova vila, účty na Belize…

A čo tak si pripomenúť zopár ďalších jeho výstupov?

Len tesne pred poslednými parlamentnými voľbami v roku 2020 nakrútil video s kolegami pred údajnou Počiatkovou vilou. Ukazuje sa, že to s vysokou pravdepodobnosťou žiadna Počiatkova vila nie je. Ale svoj účel to splnilo. Aj toto bola jedna z vecí, ktorá dopomohla rodákovi z Trnavy dosiahnuť v roku 2020 na premiérske kreslo.   

Pred voľbami v roku 2016 sa Matovič pokúšal o podobný kúsok. V lete 2015 zverejnil na sociálnej sieti status, že R. Fico a jeho manželka majú od roku 2008 schránkovú firmu a dva účty v Belize Bank Internacional. Matovič tvrdil, že na účte je 674546004,42 dolára. Nikdy nepomenoval svoj zdroj tejto informácie. Išlo údajne o anonym. A výsledok? Nikdy sa žiadne z týchto informácií nepotvrdili. V roku 2019 bola kauza definitívne orgánmi činnými v trestnom konaní uzavretá. A to s výsledkom, že Fico žiadne stámilióny na účte v Belize nemá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Sulík.
  2. Prvé pozície sa nezmenili
  3. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu

Matovič a Europarlament

V roku 2019 sa stala aj iná zaujímavá vec. Matovič zbabelo ušiel z vlastnej europarlamentnej kandidátky. Aby sa nemusel vzdať mandátu poslanca NRSR. Čo sa stalo? Igor Matovič kandidoval do Europarlamentu. Sám si „veľkohubo“ stanovil podmienku, že ak sa do Europarlamentu neprekrúžkuje s 50 a viac tisícmi hlasov, nielen, že neprevezme miesto poslanca v EÚ, ale dokonca sa úplne vzdá aj svojho slovenského poslaneckého miesta. Keď už bolo jasné, že sa do Europarlamentu nedostane, ľstivo odstúpil. A tvrdil, že tak urobil preto, aby prepustil miesto Rómovi, Petrovi Pollákovi.  

Osobné nastavenie Matoviča ako patologického klamára a podvodníka (daňové podvody, odovzdaný plagiát na VŠ) mu však v minulosti nebránilo žiadať od iných akési „záruky čestnosti“. Konkrétne išlo o jeho žiadosť pre jeho spolu-kandidátov do NRSR v roku 2012, aby sa zúčastnili na detektore lži. Matovič vtedy svoju požiadavku zdôvodňoval tým, že „ľudia na ulici po tom volajú“.

Dôvodom Matovičovej patologickej podozrievavosti môže byť práve jeho prirodzená povaha klamára a podvodníka; takíto ľudia z rovnakého správania prirodzene podozrievajú všetkých ostatných. To správanie mu v roku 2012 rozbilo kandidátku. Členovia KDS a OKS aj viacerí nezávislí, napr. Martin Mojžiš, Vladimír Palko, František Mikloško, Peter Zajac, potom, čo ich poslal na detektor, odmietli ísť s ním do volieb.

S čím príde Igor Matovič nabudúce?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soltész: Ja som už taký starý, že si dokonca pamätám, ako Matovič blúznil o Ficovom účte na Belize

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php