eReport.sk
Robert Fico, Peter Pellegrini a Michal Šimečka, foto:natelo

PRIESKUM Slováci chcú na čele vlády Fica, Šimečkovi neveria ani jeho vlastní!

Predseda opozičného Smeru-SD vedie vp prieskume dôveryhodnosti politikov pred Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) a prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Slováci sa v prieskume taktiež vyjadrili, že chcú Fica na čele štátu ako nového predsedu vlády. V tomto rebríčku vedie rovnako pred Pellegrinim a Michalom Šimečkom (Progresívne Slovensko). Prieskum agentúry SANEP mapuje septembrovú preferenčnú situáciu. Uverejnil ho denník Pravda v druhej polovici septembra.

Šimečkov prepad, Matovičova „trápenka“

Ficovi dôveruje 33 percent opýtaných, Pellegrinimu a Čaputovej 29 percent opýtaných. Nasleduje Eduard Heger (Demokrati), ktorému dôveruje 19 percent opýtaných a Boris Kollár (Sme rodina), ktorý si získal dôveru 18 percent respondentov. Až vtedy nasleduje Michal Šimečka so 17 percentami. Šimečka si oproti poslednému prieskumu agentúry dokonca pohoršil o dve percentá.

Ďalšími v poradí sú Milan Uhrík z Republiky (16 %), Richard Sulík z SaS (14 %), Milan Majerský z KDH (12 %), Igor Matovič z OĽANO (9 %), či Andrej Danko z SNS (rovnako 9 %).

Na čelo vlády by mali zasadnúť Fico alebo Pellegrini

Na čele vlády chcú ľudia najviac Fica (20,9 %) a Pellegriniho (20,1 %). Nasleduje Šimečka, ktorého podpora 13,5 % značí, že si ho na čele vlády nevie jednohlasne predstaviť ani len voličská základňa Progresívneho Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Smer východ alebo západ?
  2. Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.

S veľkým odstupom za touto trojicou sa vo výbere politikov, ktorých by ľudia chceli za premiéra, umiestnili líder mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger (5,7%), predseda OĽANO Igor Matovič (5,6 %), predseda hnutia Republika Milan Uhrík (5%) alebo šéf KDH Milan Majerský, ktorého by chcelo za premiéra 4,8 percent opýtaných.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Slováci chcú na čele vlády Fica, Šimečkovi neveria ani jeho vlastní!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php