eReport.sk
Slovinský minister zdravotníctva Janez Poklukar.
Slovinský minister zdravotníctva Janez Poklukar. Zdroj: gov.si

Slovinsko reagovalo na smrť ženy po očkovaní. Minister Poklukar: Vakcínu Janssen vyradíme natrvalo!

Slovinsko v utorok oznámilo, že už nebude používať vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson proti ochoreniu COVID-19. Stalo sa tak po tom, čo experti v utorok potvrdili, že 20-ročná žena zomrela na následky podania vakcíny od tejto spoločnosti. Informovala o tom agentúra AFP.

Slovinsko pozastavilo očkovanie vakcínou Janssen v septembri po tom, čo žena zomrela na krvácanie do mozgu a krvné zrazeniny len niekoľko dní po očkovaní.

Minister: Dočasné pozastavenie sa stane trvalým

Odborná komisia v správe potvrdila, že žena zomrela na následky imunitnej trombotickej trombocytopénie vyvolanej vakcínou.

“Dočasné pozastavenie očkovania vakcínou Janssen, ktoré platí doteraz, sa stane trvalým,” vyhlásil minister zdravotníctva Janez Poklukar na tlačovej konferencii po tom, čo komisia zverejnila svoje zistenia.

V krajine zrejme dostane stopku aj “Astra”

Slovinsko “s najväčšou pravdepodobnosťou” prestane používať aj vakcínu od spoločnosti AstraZeneca, uviedla vedúca skupiny vládnych poradcov v oblasti očkovania Bojana Beovičová. Očkovacia látka od firmy AstraZeneca využíva technológiu vírusových vektorov podobne ako vakcína Janssen a spájajú sa s ňou tiež zriedkavé prípady výskytu krvných zrazenín.

V máji zomrela manželka po očkovaní diplomata

Niekoľko dní po očkovaní vakcínou Janssen zomrela v máji aj manželka istého slovinského diplomata pôsobiaceho v Paríži. Od septembra sa v Slovinsku zúčastnili na protestoch proti protipandemickým obmedzeniam a plánom zaviesť povinné očkovanie tisíce ľudí. Asi 54 percent z dvoch miliónov obyvateľov tejto krajiny je plne zaočkovaných.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jana Bittó Cigániková
  2. Pracovník očkovacieho centra drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Astrazeneca v Drážďanoch.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovinsko reagovalo na smrť ženy po očkovaní. Minister Poklukar: Vakcínu Janssen vyradíme natrvalo!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti