eReport.sk
Foto: tasr

Deň po očkovaní zomrela mladá právnička! Čo si o tragédii myslí známy lekár priamo z Nitry?


V Nitre zomrela 39-ročná žena, ktorá pracovala ako právnička na magistráte, deň po očkovaní druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. K príčine smrti sa kompetentné orgány vyjadria, až keď budú k dispozícii laboratórne výsledky. Podľa nitrianskeho lekára Petra Visolajského si treba počkať na vyšetrenie prípadu, dodáva však, že výsledky zo sveta dokazujú, že sa očkovania netreba báť.

Mamu dvoch detí Teréziu († 39) mal nájsť manžel ráno bez známok života. Deň predtým absolvovala očkovanie druhou dávkou vakcíny proti koronavírusu. „Včera bola na úrade, plná života. Potom sa išla dať zaočkovať,“ píše zdroj portálu mynitra.sme.sk. „Samozrejme, že to mnohí spájajú s očkovaním. Podľa mojich informácií malo ísť o druhú dávku vakcíny Pfizer,“ doplnil zdroj.

Niektorí úradníci majú teraz vraj obavu ísť na druhú dávku vakcíny. Podobne ako aj v iných prípadoch, aj tento začali niektorí spájať s očkovaním proti covidu. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) už vec prešetruje a vykonaná už bola aj pitva.

V uvedenom prípade boli indikované laboratórne vyšetrovacie metódy, na základe výsledkov ktorých bude Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prípad konzultovať so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv,“ uviedla hovorkyňa úradu Erika Kováčiková.

Čakajú na laboratórne vyšetrenia

„ŠÚKL v tomto prípade závisí od Úradu pre dohľad nad zdravotnú starostlivosť, ktorí tu pitvu vykonávajú. Pokiaľ viem tak tam sa čaká na laboratórne vyšetrenia a to nie je v priebehu jedného dňa. Čiže mi to úmrtie ani oficiálne nahlásené nemáme,“ vyjadrila sa hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Magdaléna Jurkemíková.

Úmrtie kolegyne v produktívnom veku otriaslo aj pracovníkmi radnice a vedením mesta. „Všetkých na meste nás dnes hlboko zasiahla správa o nečakanom úmrtí našej kolegyne. Sme otrasení a zronení z jej náhleho odchodu. Aj prostredníctvom médií nám dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť jej rodine, priateľom a blízkym,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Úmrtí krátko po očkovaní evidujeme na Slovensku už viacero. „K dnešnému dňu evidujeme spolu tri úmrtia v kauzálnej súvislosti s očkovaním, z toho pri dvoch prípadoch bol súvis stanovený ako možný (po vakcínach Pfizer a Moderna) a v jednom ako pravdepodobný (po vakcíne AstraZeneca). Pri iných uzavretých prípadoch vrátane niektorých medializovaných bol súvis vylúčený,“ vyjadril sa ŠÚKL pre portál pluska.sk.  

Peter Visolajský – Foto: tasr

Lekár: Všetko sú to zatiaľ špekulácie

Nitriansky doktor a šéf lekárskych odborov zdôrazňuje, že netreba robiť unáhlené závery. „Treba počkať na výsledky pitvy a šetrenia v tejto veci, tam sa nedá nič iné vymyslieť. Toto treba prísne prešetriť,“ vyhlásil Visolajský, ktorý odmieta automatické spájanie očkovania so smrťou Terézie.

„Toto sú špekulácie, možno že úmrtie bolo spôsobené úplne inou diagnózou, inými ťažkosťami,“ zdôvodnil. Zároveň ubezpečil o bezpečnosti očkovania. „Treba to prešetriť, ale tie údaje zo sveta kde sa očkujú milióny ľudí a v krajinách kde je to tiež veľmi prísne sledované, dokazujú že je stále očkovanie bezpečné,“ odkázal Visolajský.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Deň po očkovaní zomrela mladá právnička! Čo si o tragédii myslí známy lekár priamo z Nitry?

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: