tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? V týchto krajinách sa najviac oplatí zamieňať eurá

Vývoj kurzov praje toto leto najmä dovolenkárom v Turecku, ale aj tým, ktorí sa vyberú do Maďarska alebo Škandinávie. Vyplýva to z analýzy ČSOB, ktorá sa pozrela na to, ako sa vyvíjali menové kurzy v úvode tohtoročnej dovolenkovej sezóny oproti vlaňajšku.

Niektorí Slováci sa v lete vyberajú za oddychom mimo krajín eurozóny. Vývoj kurzu tamojšej meny ovplyvňuje aj to, koľko v konečnom dôsledku minú za služby, stravovanie, pohonné látky alebo na iné výdavky. Ak sa totiž euru v porovnaní s menou používanou v dovolenkovej destinácii darí, môžu si dovoliť viac. Naopak, pri jeho oslabovaní si môžu za rovnakú sumu dovoliť menej ako napríklad pred rokom.

Najviac sa oplatí Turecko a Maďarsko

Euro sa voči českej korune podľa analýzy v porovnaní s júnom minulého roka oslabilo. To znamená, že za jedno euro dostane dovolenkár v prepočte menej českých korún ako vlani. Rozdiel je na úrovni 2,87 %. V prospech Slovákov sa medziročne výrazne zmenil kurz maďarského forintu, o 13,35 %. Analýza tiež konštatuje, že „skokanom“ roka je spomedzi porovnávaných mien aj túto sezónu turecká líra. Kým vlani v júni dostal Slovák za jedno euro 10,38 TRY, tento rok je to 17,96 TRY (+73,02 %).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.
  2. Režisér Nikita Slovák na archívnej snímke z januára 2017.
  3. Americký prezident Joe Biden
  4. SR, pas, slovenský pas

Všetko zároveň nasvedčuje tomu, že táto letná sezóna bude poslednou, keď ešte bude treba pri ceste do Chorvátska počítať s výmenou eur za kuny. Už od januára 2023 by sa malo stať ďalšou krajinou eurozóny platiacou jednotnou európskou menou, čo dovolenkárom na budúce leto ušetrí prepočítavanie. Euro sa voči chorvátskej kune oproti vlaňajšku posilnilo o 0,4 %, vďaka čomu dovolenkári v tejto krajine ušetria.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? V týchto krajinách sa najviac oplatí zamieňať eurá

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku