eReport.sk
Igor Matovič v diskusnej relácii, foto:RTVS/sobotnedialogy

VIDEO Vytočený Matovič Eštokovi: Vagabund zlodejský, takto obviniť v priamom prenose!

Bolo tam naozaj dusno! V dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy „nastúpili“ do politického duelu proti sebe minister financií a líder hnutia OĽANO Igor Matovič a generálny manažér mimoparlamentného Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Drsné útoky, ktoré dnes adresoval Matovič svojmu politickému oponentovi, Eštok nevnímal nijako dramaticky. Povedal si však jednoznačne svoje, pričom otvorene spochybnil mentálne zdravie stále najmocnejšieho muža koalície.

Trnavská firma dala Matoviča do poriadnej vývrtky

Financmajster si naozaj servítku pred ústa nebral a dokonca svojho súpera označil za mafiána a vagabunda. Dôvod? Eštok sa vrátil k plošnémú testovaniu proti covidu, pri ktorom zohrala kľúčovú úlohu trnavská firma Eurolab Lambda, ktorá, ako napísal denník SME, sa stala ako dodávateľ covid testov biznis skokanom roka 2020, pričom jej zisk vzrástol 117-násobne. A existujú podozrenia, že spoločnosť bola údajne napojená aj na Matoviča. Konateľ firmy Peter Krajčovič mal podľa Nadácie Zastavme korupciu v minulosti prepojenia na ľudí blízkych koalícii, informoval v júni 2021 web portálu Sme.

Minister Eštoka oznažil za zlodejiska

Matovič však tieto obvinenia rázne odmietol aj túto sobotu. „Ja si vyprosím, aby tuto tento zlodejisko, čo tam pomáhal Kičurovi (Kajetán Kičura, bývalý šéf štátnych hmotných rezerv – pozn. red.). Prepáčte, musím to povedať, aby tu on podsúval, že ja som kupoval z nejakej svojej… Prepáčte, ten zlodejisko, aby tu hovoril o tom, že ja som niečo kupoval zo svojej trnavskej firmičky… Vagabund zlodejský, takto obviniť v priamom prenose…“ – ohradzoval sa rozčúlene Matovič.

Moderátorka: To sú vážne obvinenia bez dôkazov

Redaktorka expremiéra upozornila, že „to sú vážne obvinenia bez dôkazov, pán minister“ a poznamenala, že politik Hlasu „nie zatiaľ odsúdený za zlodejstvo“ a dala priestor Eštokovi.

Politik Hlasu: Matovič potrebuje pomoc.

Predstaviteľ politickej opozície na vážne obvinenia a útoky zareagoval pomerne pokojne: „Viete čo, štandardne, keby tieto slová povedal ktokoľvek iný, tak by som reagoval. Možno, že aj tuná vecne, aj nejakou súdnou cestou. Ale vieme veľmi dobre, že Igor Matovič nie je zodpovedný za svoje výroky, on potrebuje pomoc. A ja sa preto vôbec na neho ani nehnevám. Ani to nebudem nejako riešiť. Ľudia sami vedia, veľmi dobre vedia, prečo mu neverí 90 percent ľudí na Slovensku. Tu obhajuje ten jeho nezmyselný nápad s celoplošným testovaním a výsledkom bolo 20-tisíc mŕtvych… Poslucháči si na to urobia svoj názor. Ja to rešpektujem,“ uviedol v reakcii na drsné slová Matoviča generálny manažér strany Petra Pellegriniho.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vždy som ti držal chrbát!
  2. Predčasné voľby
  3. Nová legislatíva
  4. Vpravo Richard Sulík (SaS) vľavo Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?
  6. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  7. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  8. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Opozičný poslanec takpovediac šplechol ministrovi do tváre aj to, že on aj celá koalícia ignoruje našich seniorov a pripomenul, že členovia vládneho štvorlspoku, ktorý je pri moci, dôchodcom dáva nenáležité odporúčania.

Zdroj: fb/sutajestokm

Lengvarský podľa Matoviča vo funkcii nadsluhuje

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) nadsluhuje na svojom mieste. V diskusnej relácii to povedal expremiér a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO). Na budúcnosť Lengvarského v kresle prvého muža slovenského zdravotníctva sa však podľa neho treba opýtať premiéra Eduarda Hegera (OĽANO)…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vytočený Matovič Eštokovi: Vagabund zlodejský, takto obviniť v priamom prenose!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: