Tomás Tatar, foto:tasr

NHL: Slováci nazbierali štyri body, Halák neuspel v Detroite

V nočných zápasoch hokejovej NHL sa do štatistík zapísali všetci traja slovenskí korčuliari v akcii. Najviac zažiaril útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorý strelil gól a pridal asistenciu, po jednej asistencii si pripísali obrancovia Martin Fehérváry (Washington) a Erik Černák (Tampa Bay). V bránke NY Rangers nastúpil Jaroslav Halák, ale nezastavil sériu prehier “jazdcov”.

Slováci bodovali

Devils prehrávali po prvej tretine s Los Angeles 0:2, ale napokon sa tešili z víťazstva. Obrat naštartoval Tatar, keď v 37. minúte peknou strelou bekhendom po akcii Dawsona Mercera znížil na 1:2 a dal svoj 13. gól v sezóne. V 43. minúte vyšla spolupráca slovenského veterána a nováčika v NHL znova, tentokrát v opačnom garde a Mercer po peknej Tatarovej prihrávke vyrovnal na 2:2. Kings sa dostali ešte raz do vedenia zásluhou Seana Durziho, ale 39 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Nico Hischier a v nadstavenom čase rozhodol Mercer. “V prvej tretine sme nehrali zle, ale nerešpektovali sme taktiku, robili veľa chýb, strácali sme puky a púšťali sme ich do prečíslení,” povedal Tatar pre klubový web a pokračoval. “Ukázali sme, že máme charakter. Aj keď sme dostali gól na 2:3, dokázali sme ešte vyrovnať a napokon vyhrať.”

1. Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom
  2. Tomáš Tatar (s číslom 90) z New Jersey Devils oslavuje po strelení gólu. Foto: tasr
  3. Hokejista Tomáš Tatar.
  4. Pokrytecký Hašek?

Tatar ako vodca striedačky

Tatar po svojom góle na striedačke burcoval svoj tím. “Ani si nepamätám čo som presne chalanom hovoril. Snažím sa vždy myslieť pozitívne a chcel som to preniesť aj na mužstvo. Máme mladý tím, plný šikovných hráčov a v každom zápase chceme vyhrať,” dodal Tatar, ktorý nastúpil v prvom útoku s Nicom Hischierom a Mercerom, na ľade bol 19:27 minúty, zaznamenal aj dva plusové body a dve strely. V tejto sezóne zaznamenal svoj šiesty dvojbodový zápas, v 58 dueloch má bilanciu 13+20. “Vo formácii s Mercerom sa mi hralo výborne, je mladý, dravý a darí sa mu. Snažil som sa čo najviac pomôcť tímu a som rád, že to vyšlo,” uzavrel slovenský krídelník, ktorého meno sa pred uzávierkou prestupov spomína aj s možnou výmenou. Devils zaznamenali 21. víťazstvo v zápase, v ktorom prehrávali, čo je najlepšia bilancia v NHL.