Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom
Slovenský hokejista Tomáš Tatar (v popredí) z New Jersey Devils uniká s pukom. Foto: tasr/ap

New Jersey zdolalo Seattle: Tatar prerušil bodové suchoty!

Tatar prerušil bodové suchoty. Hokejisti New Jersey Devils zdolali v noci na piatok na domácom ľade Seattle Kraken 3:1. Prispel k tomu aj slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý ukončil sériu zápasov bez bodu na čísle osem. Asistoval pri prvom z dvoch presilovkových gólov Dougieho Hamiltona.

Tatar prerušil bodové suchoty

Prvý gól padol až v 35. minúte, keď poslal hostí do vedenia Adam Larsson. „Devils“ dokázali vzápätí odpovedať a na gól v presilovej hre im stačilo sedem sekúnd po vylúčení Willa Borgena – presadil sa Hamilton s asistenciou Ondřeja Paláta a Tatara. Kanadský obranca pridal ďalší presný zásah počas presilovky v záverečnom dejstve a triumf spečatil gólom do prázdnej bránky John Marino. Domáci tak dokázali zvíťaziť napriek absencii Jacka Hughesa, ktorý nehral prvýkrát v sezóne. Tatar nastúpil v treťom útoku, na ľade strávil 12:26 minúty a okrem asistencie mal aj jeden hit.

1. Halákov večer
  2. Opustila nás ďalšia legenda
  3. Zomrel známy slovenský umelec
  4. Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Chára dvíha cenu za druhé miesto na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji 20. mája 2012 v Hartwall aréne v Helsinkách.

Tampa rozdrvila Colorado

Jeho krajan Erik Černák bol tretí najvyťaženejší hráč Tampy Bay, ktorá zdolala Colorado 5:0. Tri body si v zápase vlaňajších finalistov pripísal Brandon Hagel – vsietil dva góly a zaznamenal aj asistenciu. Brankár Andrej Vasilevskij mal čisté konto v základnej časti prvýkrát po 84 zápasoch. Černák strávil na ľade 21:30 minúty, zaznamenal tri plusové body, na bránku vyslal tri strely, rozdal najviac hitov spomedzi všetkých hráčov na ľade (7) a zablokoval dve strely.