eReport.sk
slafkovský strelil najrýchlejší gól
Na snímke Juraj Slafkovský. Zdroj: tasr

Slafkovský strelil druhý najrýchlejší slovenský gól v histórii. Kto drží slovenský rekord?

Juraj Slafkovský strelil v nočnom zápase NHL v Calgary svoj štvrtý gól v kariére. Útočník Montrealu otvoril skóre už v 13. sekunde a strelil druhý najrýchlejší slovenský gól v histórii profiligy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Znovu budú nemecké tanky bojovať proti Rusku
  2. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  3. Fantastická Vlhová!
  4. Petra Vlhová počas 1. kola slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Are v sobotu 12. marca 2022.

Petrovický

Slovenský rekord drží Ronald Petrovický, ktorý 21. decembra 2003 skóroval už v 8. sekunde a jeho Atlanta Thrashers napokon vyhrala nad Pittsburghom 7:4. Petrovický potom pridal aj asistenciu, v drese Penguins mal bilanciu 1+1 obranca Martin Štrbák.

Prvý krát

Po rýchlom góle sa v Calgary nepokon nekonali gólové hody a Montreal vyhral tesne 2:1, hoci na strely prehral 19:46. “Nikdy som nedal gól pri prvom striedaní, ani som nezískal bod, takže to bol skvelý štart do zápasu,” povedal prvý muž draftu 2022 pre klubový web.

Hrať medzi top šiestimi útočníkmi je dobrá príležitosť byť častejšie na ľade. Chcel som ukázať, že som pripravený na zápas, hralo sa mi dobre s Monym (pozn.: Monahan), je to hokejista, ktorý robí spoluhráčov lepšími. Celkom to fungovalo, uvidíme čo bude ďalej.“

Juraj Slafkovský

Pri jedinom góle Flames bol útočník Adam Ružička, ktorý zaznamenal piatu asistenciu a desiaty bod v sezóne. Montreal podržal skvelým výkonom brankár Jake Allen, ktorý kryl 45 striel. “Je skvelý brankár a opäť nás podržal. Je dobré mať brankára, na ktorého sa môžete spoľahnúť, že chytí takmer každú strelu,” zdôraznil Slafkovský, ktorý má v tejto sezóne bilanciu 4+2.

Slafkovský strelil najrýchlejší gól Canadiens od 2. decembra 2010, keď Brian Gionta otvoril skóre proti New Jersey Devils. V histórii Canadiens strelili spomedzi nováčikov rýchlejšie góly len Mario Tremblay (10. sekunda v roku 1975) a Chris Higgins (12. sekunda v roku 2006).

Slovenský útočník mohol pridať aj druhý gól, ale v 39. minúte po úniku trafil len do žrde. Špeciálny večer zažil Sean Monahan, ktorý v drese Calgary zažil prvých deväť sezón v NHL a v lete sa sťahoval do Montrealu.

Od divákov sa dočkal vrelého privítania. “Bolo to príjemné, mám tu krásne spomienky,” povedal Monahan. “Všetci sme v šatni vedeli, že sa vracia domov, pretože tu hral deväť rokov. Chceli sme vyhrať hlavne pre ‘Monyho’. Od publika dostal ‚standing ovation‘, čo je skvelé a nie je nič lepšie ako tesné víťazstvo,” dodal Slafkovský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slafkovský strelil druhý najrýchlejší slovenský gól v histórii. Kto drží slovenský rekord?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti