tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) nominovala Správu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Ak by ste uspeli a dostali sa na udeľovanie cien, koho z hviezd zahraničného šoubiznisu by ste radi stretli a pokecali s ním/s ňou?

Je to iný svet. My sme pre nich istým spôsobom exotická krajina, exotickí ľudia, ktorí dokážu za malé peniaze vytvoriť zaujímavé diela. Stretnúť sa s nimi a na chvíľu pričuchnúť k ich veľkému svetu, musí byť zaujímavé, ale je to len atrakcia a zážitok, na ktorý človek rád spomína, a tak to aj beriem.

Viem, ešte je skoro, otázka je čisto hypotetická, ale dajte aspoň jedno meno.

Alfonso Cuarón – mexický režisér.

Aký je v takomto prípade postup? Koľko kópií filmu musíte poslať, treba ho predabovať, alebo stačia anglické titulky, platí sa za to nejaké „vstupné“?

Hodnotenie má niekoľko kôl. Najskôr vyberú akademici 7 filmov, ďalšie 3 užšia skupina selektorov, ktorá má na starosti cudzojazyčné filmy. Z tohto výberu vytvoria 10-členný shorlist a z neho 5 nominovaných. O nich ďalej hlasuje celá akadémia a vyberie víťaza. Film musí mať anglické titulky, posiela sa na DCP nosiči a k nemu 50 DVD a rôzne propagačné materiály.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku