tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

O tom, že sa chystáte sfilmovať príbeh Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera, ktorí ušli z koncentračného tábora, aby o zverstvách v ňom podali správu, ste mi hovorili asi pred dvoma rokmi, keď ste dokončili vianočnú rozprávku pre RTVS. Film Správa je hotový, 28. januára 2021 ide do kín. Čo všetko sa za ten čas udialo?   

Bol to veľmi dlhý proces. Ešte skôr než sme mohli začať natáčať, bolo dôležité získať práva na knihu Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel; nájsť spôsob financovania, získať financie od koproducentov, fondov a donorov, vyhľadať lokácie, urobiť kastingy, vytvoriť celú logistiku výroby. Veľa rôznych vecí a veľa ľudí muselo na týchto veciach odpracovať obrovské množstvo času, za čo im všetkým veľmi pekne ďakujem.

Poďme si to postupne rozobrať. Ak si dobre pamätám, najprv vás zaujala kniha spomienok pána Wetzlera Čo Dante nevidel.

Niekoľko rokov predtým, ako nás Jozef Paštéka oslovil s možnosťou spolupráce na projekte podľa Wetzlerovej knihy, mi knihu dal prečítať herec Ivan Šandor. Vravel, že je to veľmi zaujímavý príbeh a hlavne príbeh na sfilmovanie. 

Vedeli by ste opísať svoje pocity po jej dočítaní?  

Tá kniha je silne autobiografická. Zrazu máte presný popis  života v tábore od človeka, ktorý prežil to peklo. Nemá lineárny dej, má však silu autenticity, a tá je veľmi dôležitá.

Následne ste museli získať autorské práva na sfilmovanie.       

Je to proces postavený na osobných rozhovoroch a hľadaní spoločného jazyka. Za našu firmu to riešil kolega Rasťo Šesták a pokiaľ viem, tie rokovania boli veľmi korektné a k spokojnosti oboch strán. 

Základom scenára je kniha Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel, foto: DNA


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku