eReport.sk

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

Nepríjemné, ale autentické.

Najťažšie boli určite scény s komparzom, kde sme mali na pľaci asi 500 ľudí, ktorí hrali väzňov a vojakov. Veľmi ťaživý pocit pozerať sa na tie premrznuté telá, a to tam stáli len najmenej nutný čas. V realite to muselo byť tisíckrát hroznejšie.

Výber hercov je jedna z najdôležitejších súčastí prípravy úspešného filmu. Vy ste siahli po Noelovi Czuczorovi, ktorý hrá Alfréda a Petrovi Ondrejičkovi, ktorý stvárnil zase Vrbu. U týchto pánov ste mali istotu hneď? Prečo?

V podstate áno. Obaja sú skvelí herci. Veľmi emotívni. Obaja sa vedia dostať pod kožu svojej postavy. Vo svojej energii je každý iný; Noel pôsobí viac stoicky, introvertne, Peter je jeho pravý opak, živelný, plný energie. A to boli pre mňa základné charakterové črty oboch postáv. 

Vo filme okrem nich účinkovali aj zahraniční herci, často s výborným renomé, z Česka, Poľska a Nemecka. Prvá otázka k téme – k nim ste zrejme prišli vďaka zahraničným kastingovým agentúram…

Áno, v zahraničí to funguje cez kastingových režisérov, ktorí oslovujú agentov jednotlivých hercov, a je to vždy dlhšie trvajúci proces.

Druhá otázka k téme – Mnohí z nich hrali v známych tituloch, znamená to, že ste už, ako úspešný režisér, nie raz ocenený, získali meno, povedzme, v lepších filmárskych kruhoch? Viem, že ste skromný, ale nejaké pocity určite sú.

To neviem posúdiť, nepýtal som sa. Ich agenti však určite zisťujú, do akého projektu sú herci oslovení a hlavne, kto za ním stojí, aká produkcia, ktorý režisér. A verím, že si dávajú veľký pozor na to, do čoho idú, takže predpokladám, že si nás dobre preklepli.  

Hlavné úlohy stvárnili Noel Czuczor ako Wetzler (vľavo) a Peter Ondrejička (Vrba), foto: DNA


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slávny Michael Douglas si „gúglil“ slovenského režiséra a jeho tím. Čo spolu majú?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti