eReport.sk
TOMU sa povie úspech!
Slovenský brankár Adam Gajan likviduje nájazd lotyšského hráča, foto:tasr

Skvelý úspech našich mladíkov: Slováci s cenným skalpom a s nádejou vyhrať skupinu!

Skvelý úspech našich mladíkov! Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov postúpili do štvrťfinále MS. V piatok v kanadskom Monctone zdolali vo svojom treťom zápase na šampionáte Lotyšsko 3:0 a v tabuľke s určitosťou neskončia horšie ako na štvrtom mieste. Zároveň stále živia šancu na postup do vyraďovačky ako víťaz B-skupiny.

Skvelý úspech našich mladíkov

V zápase sa blysol brankár Adam Gajan, ktorý zlikvidoval všetkých 27 striel súpera. Do vedenia poslal Slovákov Alex Čiernik v závere 1. tretiny, v tretej spečatili triumf kapitán Šimon Nemec a Filip Mešár. Slovenskej „dvadsiatke“ patrí so ziskom 6 bodov v tabuľke 3. miesto, Lotyši sú po odohratí štyroch zápasov s jedným bodom na 5. priečke a čaká ich boj o udržanie v elitnej kategórii.

Dôležitý zápas so Švajčiarskom

Zverenci Ivana Feneša sa vo svojom záverečnom skupinovom zápase stretnú v sobotu 31. decembra o 17.00 SEČ so Švajčiarskom.

Priebeh zápasu

 Slováci narazili od úvodu na dobre brániaci tím, Lotyši prehustili stredné pásmo a cez dôslednú obranu sa zverenci Ivana Feneša dostávali s ťažkosťami. Napriek tomu však mali viac z hry a aj prvú šancu, do ktorej sa dostal Šimon Nemec. Dopredu sa potom dostali aj Lotyši, konkrétne Dukurs, Gajan jeho pokus vytesnil. V 18. minúte mal šancu Libor Nemec, ale ujala sa až presilovková dorážka Čiernika a Slováci tesne pred koncom 1. tretiny otvorili skóre.

Prostredná časť hry mali najskôr šancu Lotyši v presilovke, na opačnej strane zazvonila žŕdka po strele Mešára. V tejto fáze zápasu sa hrala vyrovnaná partia, v polovici stretnutia o tom hovoril aj pomer striel 11:11. Mešár mal smolu aj pri ďalšej strele v 33. minúte, po jeho pokuse opäť zazvonila žŕdka. Pri tejto početnej výhode po chybe Štrbáka ušiel Ločmelis, ale Gajan ho v nájazde vychytal. Záver 2. tretiny patril lotyšským hokejistom, aj zásluhou Gajana sa stav nezmenil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obranca Martin Fehérváry
  2. Príprava hokejistov
  3. Slovenský brankár Matej Marinov (vpravo), jeho spoluhráč Dalibor Dvorský (uprostred) a hokejista Fínska Sami Päivärinta.
  4. Slovenský hokejista Adam Sýkora (vľavo) a hráč USA Rutger McGroarty bojujú o puk.

Tretia časť ponúkla najmenej hokejovej krásy. Lotyši sa snažili rôznymi spôsobmi dostávať do ofenzívy, v tomto zápase potrebovali zvíťaziť za tri body, ale chýbala im energia.

Prehra s Fínskom, výhra nad USA

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpili neúspešne do MS v kanadskom Monctone. Vo svojom prvom zápase podľahli v utorok finalistom z predošlého šampionátu z Fínska 2:5. Následne senzačne zvíťazili nad silným výberom USA, v pomere 6:3.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skvelý úspech našich mladíkov: Slováci s cenným skalpom a s nádejou vyhrať skupinu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti