eReport.sk
Bábkoherečka MIRRI nezvládla

Remišová: „Smerohlas“ pchal peniaze oligarchom, ja idem pomôcť deťom príspevkom na tablet!

Skončia ako seniori? Alebo tentokrát pôjde o úspešný projekt z dielne našej odvolanej digitálnej líderky? Veronika Remišová, ktorá je v strane Za ľudí v podstate už takmer sama, totiž už jeden projekt, kedy chcela digitalizovať obyvateľov Slovenska, za sebou má. Ako sme vás informovali, ten veľmi úspešne nedopadol. Navyše ho vyštudovaná bábkoherečka, uvádzala tak, že seniori dostanú tablety. Keď človek ale číta komentáre pod článkami o tomto projekte, zistí, že väčšina našich seniorov ani nevedela o tom, že sa musia na získanie tabletu prihlásiť na kurz.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chybička se vloudila?
  2. Vláda strachu
  3. Michelko ďakuje Remišovej
  4. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.

Deti sú budúcnosť

Uviedla digitálna líderka v príspevku na sociálnej sieti. Ktorým informovala o jej pomoci.

„Dve tretiny detí, ktoré dnes nastupujú do školy, budú mať zamestnanie, ktoré v súčasnosti ešte ani neexistuje. V blízkej budúcnosti bude aspoň základnú úroveň digitálnych zručností vyžadovať až 90 % všetkých pracovných pozícií.

Práve preto sme spustili revolučný projekt Digitálny žiak. Až 152 000 školákov dostane z eurofondov príspevok 350 € na kúpu notebooku alebo tabletu, ktorý využijú pri svojom vzdelávaní. Už za prvé týždne sa nám prihlásilo viac ako 30 000 detí, ktoré na tento príspevok majú nárok,“ informovala verejnosť.

Smerohlas

Ako vždy, nezabudla predsedníčka strany (bez) Za ľudí, poznamenať, že nie vždy sa pomáhalo. „Miesto toho, aby sme tieto peniaze pchali pofidérnym firmám oligarchov za úplné zbytočnosti tak, ako to robil 12 rokov SmeroHlas, idú na projekty, ktoré reálne pomôžu ľuďom na Slovensku,“ uviedla,

Nuž, treba povedať, že ak má pani odvolaná členka vlády, ktorá sa veľmi rada erudovane vyjadruje k živým trestným konaniam, takéto informácie, asi by sa mala obrátiť na OČTK. Podaním trestného oznámenia, s predmetnými dôkazmi.

Nie je kauza ako kauza

Pri jej poslednej kauze, keď tvrdila, že musí v dobe takmer 30% inflácie jej rezort nakupovať vešiaky za astronomické sumy, s odôvodnením, že tie lacnejšie ale uniesli len 10 kg, ale zamestnanci predsa potrebujú vešať toľko druhov kabátov a oblečenia, že teda musí ísť o vešiak s hmotnosťou do 15 kg, sa odvolávala taktiež na vlády „Smerohlasu.“

Vraj tie nábytok na jej ministerstvo len prenajímali( Uviedla to v relácii Na hrane), čím škodili štátu.

Skončia ako seniori?

Keď sa ale vrátime k novému projektu z dielne pani Remišovej, snáď teda bude úspešnejší ako ten s tabletami pre seniorov. „Cieľ projektu je zlepšiť digitálne zručnosti minimálne 172 800 seniorov. Celkové náklady sú maximálne 69,4 milióna eur, ktoré treba vyčerpať do konca roka 2026. Peniaze sú z plánu obnovy,“ uviedlo MIRRI pri jeho spustení.

V minulom roku sa v pilotnej fáze podaril podľa pani Remiošvej úžasný úspech. Vyškolilo sa už dvetisíc seniorov.

Zdroj: FB V.R.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová: „Smerohlas“ pchal peniaze oligarchom, ja idem pomôcť deťom príspevkom na tablet!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php