eReport.sk
Nejasnosti u Remišovej?
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Veronika Remišová (Za ľudí). Zdroj: tasr

Nejasnosti u Remišovej? Hlas: Ministerka zaplatila advokátskej kancelárii desaťtisíce eur! Vybrala ju bez súťaže

Nejasnosti u Remišovej? Advokátska kancelária, ktorú vybrala Remišová bez súťaže, oba spory prehrala. Strana Hlas dnes upozornila na bezprecedentné míňanie peňazí daňových poplatníkov na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, ktoré vedie Veronika Remišová.

Nejasnosti u Remišovej?

Ako na tlačovej besede informoval asistent poslanca Richarda Rašiho Martin Dorčák, ministerka Remišová si za 72 000 eur najala advokátsku kanceláriu Polaček and partners, aby uchránila sumu 33 000, ktorú od ministerstva súdnou cestou žiadajú dve fyzické osoby. Aj napriek tomu, že advokátom ministerstvo podľa zverejnených faktúr už vyplatilo sumu 50 679 eur, oba súdne spory na prvostupňovom súde rezort prehral.

Zdroj: yt/hlassd

„Keby ministerstvo zastupovali jeho zamestnanci z právneho odboru, ušetrili by do tejto chvíle viac ako 50 000 eur. Ak spor prehrajú aj na odvolacom súde, daňoví poplatníci zaplatia okrem istiny aj trovy, úroky z omeškania a 72 000 eur za advokátov, ktorých si Remišová vybrala bez verejnej súťaže na základe výnimky v zákone o verejnom obstarávaní,“ upozornil Dorčák.

Neštandardný fakt

Martin Dorčák tiež upozornil na neštandardný fakt. Komunikáciu s advokátskou kanceláriou Polaček and partners nevedie právny odbor ministerstva, ale priamo riaditeľ ministerkinej kancelárie. A nová tvár strany Za ľudí Ján Magušin. „Ten Ján Magušin, ktorý v roku 2021 dostal od ministerky na odmenách 17 000 eur,“ dodal Dorčák. Zároveň vyzval Najvyšší kontrolný úrad, aby toto plytvanie peniazmi daňových poplatníkov prešetril.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nejasnosti u Remišovej? Hlas: Ministerka zaplatila advokátskej kancelárii desaťtisíce eur! Vybrala ju bez súťaže

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti