eReport.sk
Demokracia a láska k vlasti
Predseda PS Michal Šimečka sa síce zväčša všade usmieva, po voľbách mu však môže úsmev na tvári zamrznúť rovnako ako pred pár rokmi jeho predchodcovi Michalovi Trubanovi. Foto: tasr

Šimečka: Ľudia dávajú politikom vysvedčenie vo voľbách a tak skončí aj Fico! Nedostal ho už?


Priority progresívcov. Odhalil na sociálnej sieti ich šéf Michal Šimečka. Podľa jeho slov nás čaká opäť cirkus v parlamente(veď presne to si asi ľudia želajú) a protesty na námestiach. Vláda podľa neho nerešpektuje vôľu ľudí. Nakoľko pán Šimečka rešpektuje ich vôľu, ktorú prejavili v demokratických voľbách, nech posúdi každý čitateľ sám.

Mohlo by vás zaujímať

  1.  Ochrana a bezpečnosť
  2. Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť

Priority progresívcov

„Začína rok 2024 a veľa uvažujem o tom, ako ho politicky naplniť. Budeme pokračovať v dôslednej obštrukcii, aj vo verejných protestoch. Lenže Fico má stále väčšinu v parlamente, kde mu (zatiaľ) verne slúži Peter Pellegrini. Ak sa vykašle na demokratické pravidlá a vôľu ľudí v uliciach, svoje mafiánske balíčky si na konci dňa presadí. Kde teda hľadať motiváciu, čo má byť ten cieľ na rok 2024?,“ uviedol Šimečka. A dodal:

„Stále mi to vychádza na to isté – nemôžu mať všetko. Ak budú ohýbať demokraciu a lámať právny štát, budeme im pritom hádzať pod nohy všetky polená, ktoré nájdeme. V parlamente, na Ústavnom súde, v Bruseli, aj v uliciach. A najmä – i tento rok bude volebný. Čakajú nás prezidentské aj európske voľby. To je to hlavné ihrisko, kde musíme Fica poraziť.“

Hlas ľudu, hlas boží…

Pán predseda sa vyjadril i voľbám. Poznamenal, že jeho strane len „tesne ušlo vládnutie.“ Keďže sa nedá predpokladať, že voľby boli zmanipulované, možno by si pán predseda mohol položiť otázku prečo. Možno sa Slovensko nezačína a nekončí v Bratislave..

„Vo voľbách totiž Ficovi nepomôžu žiadne znásilnenia legislatívy ani parlamentu. Tam mu dajú vysvedčenie ľudia. A som si istý, že keď zaberieme naplno, dokážeme ho poraziť. V prezidentských voľbách, aj v tých európskych. Nemôže mať všetko. S nezávislým demokratickým prezidentom, a silnou skupinou kvalitných europoslancov, ho dokážeme brzdiť oveľa účinnejšie, ako bez nich,“ oznámil tiež.

Nuž, pravdou zatiaľ zostáva to, že ľudia v tých voľbách už to vysvedčenie Ficovi dali. i Šimečkovi a ďalším. A možno by bolo tiež načase, keby to progresívci začali aspoň trochu rešpektovať. Keď teda už tak radi a často používajú slovo demokracia..

Alebo aj nie..

A čo sa týka prezidenta, ak má byť nezávislým, znamená to, že PS prestane podporovať Ivana Korčoka a ten si prestane chodiť robiť prezidnetskú kampaň na ich mítingy? Lebo tvrdiť potom, ako sa Korčok fotí so Šimečkom a zúčastňuje protestov ich strany, že pôjde o „od nikoho nezávislého kandidáta,“ je viac ako tragikomické.

Smiešnejšie by už bolo len to, ak by pán predseda tvrdil, že aj bývalá členka jeho strany, Zuzana Čaputová je nezávislá a apolitická. Hoci jej Ústava SR prikazuje nad-straníckosť, viackrát dokázala opak..

Alebo je to tak, ako s tou demokraciou? že končí a začína tam, kde začínajú a končia voliči PS?

Zdroj: FB M.Šimečka

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka: Ľudia dávajú politikom vysvedčenie vo voľbách a tak skončí aj Fico! Nedostal ho už?

Odoberať
Upozorniť na
31 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne