eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

SHMÚ upozorňuje, že môže ísť aj o najchladnejšiu noc tejto zimy

Najchladnejšia noc tejto zimy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že v noci z pondelka na utorok (7. 2.) môže ísť aj o najchladnejšiu noc tejto zimy. Uviedli to meteorológovia. „Nasledujúcu noc budú podmienky na výrazné ochladenie ešte výraznejšie ako tú poslednú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. počasie, mráz
  2. Extrémna zima na Slovensku
  3. Na ilustračnej snímke cencúle visia zo strechy domu.
  4. Silné mrazy začali SHMÚ Lomnický štít mínus

Už teraz poriadne mrzne

Na väčšine územia sa vyjasní (aktuálne sa ešte na severe rozpadáva nízka oblačnosť) a zoslabne vietor, až na juhovýchod, kde bude stále fúkať mierny severný,“ uviedol SHMÚ. Už v týchto chvíľach je teplota v najchladnejších dolinách a kotlinách do mínus 15 stupňov Celzia, ako napríklad na stanici Vígľaš-Pstruša.

„V noci tak s vysokou pravdepodobnosťou zaznamenáme viac lokalít s teplotou pod mínus 20 stupňov Celzia a väčšinou aj nižšie minimá ako včera, pričom môže ísť aj o najchladnejšiu noc tejto zimy,“ dodali meteorológovia.  

Pod mínus dvadsať

V niektorých okresoch Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Prešovského a Žilinského kraja vydali meteorológovia od pondelkovej 20.00 h do utorka 8.00 h výstrahy druhého stupňa pred nízkymi teplotami. V týchto lokalitách sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 20 do mínus 23 stupňov Celzia.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ upozorňuje, že môže ísť aj o najchladnejšiu noc tejto zimy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti