eReport.sk
Pripravujú sa na vojnu?
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Archívne foto: tasr

Soul neskrýva zdesenie: Severná Kórea pri východnom pobreží vypálila riadené strely!

Severná Kórea v stredu pri svojom východnom pobreží vypálila niekoľko riadených striel s plochou dráhou letu, oznámila juhokórejská armáda. Tento rok je to piaty test takýchto striel zo strany KĽDR. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Šefčovič
  2. Vyjadrenie Maroša Žilinku

Zvýšenie dozoru a ostražitosti

„Naša armáda zaznamenala približne o 9.00 h (1.00 h SEČ) niekoľko neznámych plochodrážnych striel nad morom severovýchodne od mesta Wonsan,“ uviedol zbor náčelníkov štábov juhokórejskej armády.

Dodal, že juhokórejské spravodajské služby uskutočňujú podrobnejšiu analýzu. Počet striel však nešpecifikoval.

Juhokórejská armáda podľa svojich slov posilnila dozor a ostražitosť a pozorne sleduje akékoľvek ďalšie náznaky aktivít Severnej Kórey. Pchjongjang začiatkom tohto týždňa oznámil, že otestoval nový kontrolný systém pre pre zariadenie schopné odpáliť viacero rakiet, píše AFP.

Úhlavný nepriateľ

Severná Kórea vyhlásila tento rok Soul za svojho „úhlavného nepriateľa“ a zrušila vládne inštitúcie, ktoré mali na starosť vzťahy s Južnou Kóreou.

Severokórejský líder Kim Čong-un navyše v piatok 9. februára zopakoval, že Pchjongjang nebude v prípade napadnutia váhať „skoncovať“ so svojím južným susedom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soul neskrýva zdesenie: Severná Kórea pri východnom pobreží vypálila riadené strely!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie