eReport.sk
Budú brať na vojnu aj deti
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Ukrajina: Rusko pri útokoch používa rakety z KĽDR. Tí, čo to umožnili, musia byť potrestaní!

Ukrajinská bezpečnostná služba SBU vo štvrtok oznámila, že Rusko použilo severokórejské rakety pri niekoľkých útokoch na Ukrajine, ktoré zabili vyše 20 ľudí. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ÚŠP funguje ako ŠTB
  2. Plané sľuby
  3. Ruský prezident Vladimir Putin

Hovorí o tom i Amerika

Spojené štáty v januári upozornili, že Severná Kórea (KĽDR) posiela Rusku balistické rakety a odpaľovače, čo označili za znepokojujúce stupňovanie severokórejskej pomoci Moskve.

„Podľa vyšetrovania ruskí vojaci vypálili na Ukrajinu vyše 20 severokórejských zbraní…, ktoré usmrtili najmenej 24 ukrajinských civilistov a vyše sto ďalších vážne zranili,“ uviedla SBU. Zbrane identifikovala ako „balistické rakety Hwasong-11“ a na sociálnej sieti Telegram zverejnila aj fotografie črepín.

Rakety boli použité pri útoku z konca decembra na juhoukrajinskú Záporožskú oblasť a v januári pri útoku na hlavné mesto Kyjev, spresnila SBU. Rusko ich podľa SBU odpálilo aj na ďalšie frontové oblasti.

Kyjev chce tresty

Teraz sa zisťujú všetky okolnosti týchto zločinov pre spravodlivé potrestanie páchateľov, dodala. Podľa nej sa snažia zistiť aj „logistické trasy dodávok zbraní“.

Dodávky severokórejských zbraní Rusku odsúdilo v januári vo vyhlásení takmer 50 krajín vrátane USA, európskych štátov, Južnej Kórey a Japonska. Tradiční spojenci Rusko a Severná Kórea najnovšie opäť posilňujú svoje vzťahy.

Vodca KĽDR Kim Čong-un podnikol zriedkavú zahraničnú cestu, keď sa v septembri stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na ruskom Ďalekom východe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina: Rusko pri útokoch používa rakety z KĽDR. Tí, čo to umožnili, musia byť potrestaní!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre