eReport.sk
Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine
Kim Čong-un, foto: tasr/ap

USA tvrdia: Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine! KĽDR to popiera

Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine? KĽDR v nedeľu poprela tvrdenia USA, že dodáva zbrane ruskej súkromnej vojenskej skupine žoldnierov.

Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine?

Biely dom na podloženie svojich tvrdení nedávno zverejnil snímku z novembra minulého roka, ktorá podľa Washingtonu zachytáva ruské železničné vozne so zbraňami na trase medzi Ruskom a KĽDR. Spojené štáty označili Vagnerovu skupinu za „nadnárodnú kriminálnu organizáciu“ a zmrazili jej aktíva v USA.

Predstaviteľ severokórejského ministerstva zahraničných vecí Kwon Čong-gon odmietol tieto obvinenia a upozornil USA, že v prípade ďalšieho šírenia tejto „fámy, ktorú si sami vytvorili“, môžu čeliť „nežiadúcej“ reakcii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  2. Rusi zabíjali na východe Ukrajine
  3. Rusko prišlo so závažným obvinením
  4. Zbláznil sa Putin?
  5. Chceme tretiu svetovú vojnu?
  6. V tomto má jasno!

Pokus o pošpinenie imidžu (Severnej Kórey) vykonštruovaním neexistujúcej veci je vážnou provokáciou, ktorú nemožno nikdy dovoliť a ktorá môže len vyvolať reakciu,“ povedal. Dodal, že ide o „hlúpy pokus ospravedlniť“ americké dodávky zbraní na Ukrajinu.

USA zbroja Ukrajinu

Americký prezident Joe Biden nedávno oznámil, že USA dodajú Ukrajine 31 tankov Abrams na boj proti ruským inváznym silám.  Vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, Kim Jo-džong, následne vo vyhlásení obvinila Washington zo zodpovednosti za krízu na Ukrajine. USA podľa nej dodaním tankov znova prekročili „červenú líniu„.

Rusko je spolu s Čínou jedným z mála spojencov Severnej Kórey. Ako stály člen Bezpečnostnej rady OSN sa dlhodobo stavia proti zvyšovaniu tlaku na Pchjongjang. KĽDR je zasa popri Sýrii a Rusku jedinou ďalšou krajinou, ktorá uznala Moskvou podporované separatistické oblasti na východe Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA tvrdia: Severná Kórea dodáva zbrane Vagnerovej skupine! KĽDR to popiera

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti