eReport.sk
V tomto má jasno!
Petr Pavel, foto:tasr

Pavel chcel rokovať s Ruskom: Neskôr ho označil za nebezpečnejšie než Islamský štát!

Pavel chcel rokovať s Ruskom. Sobotňajšie zvolenie nového českého prezidenta Petra Pavla si ruská štátna agentúra TASS všíma s tým, že po nástupe do funkcie predsedu Vojenského výboru NATO v roku 2015 sa pokúsil nadviazať dialóg medzi Alianciou a Ruskom, čo sa mu však nepodarilo. Neskôr Pavel vyhlásil, že konanie Ruska predstavuje väčšiu hrozbu než Islamský štát.

Liberálny politik

Pavla označuje ruská štátna agentúra za liberálneho a proeurópskeho politika, ktorý považuje členstvo v NATO za nevyhnutné a prospešné pre svoju krajinu. Od začiatku ruskej takzvanej špeciálnej vojenskej operácie vlani vo februári Pavel podporuje Ukrajinu a dúfa vo „víťazstvo zdravého rozumu“ v Rusku. „Musíme byť pripravení s ním (Ruskom) viesť rokovania, no s dôrazom na rešpektovanie suverenity iných krajín,“ napísala ruská agentúra, citujúc Pavlovo vyjadrenie pre český web iDNES.cz

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusi zabíjali na východe Ukrajine
  2. Rusko prišlo so závažným obvinením
  3. Zbláznil sa Putin?
  4. Chceme tretiu svetovú vojnu?

Člen Komunistickej strany

Agentúra TASS priniesla o Pavlovi pomerne obšírny článok, kde uvádza aj to, že sa narodil vo vojenskej rodine, a vymenúva, na akých vojenských školách študoval. Ovláda viacero jazykov vrátane ruštiny. TASS pripomína, že Pavlovi odporcovia poukazujú na jeho členstvo v Komunistickej strane Československa pred Nežnou revolúciou. Uvádza tiež jeho vysvetlenie, že vojenská kariéra bola vtedy bez straníckej knižky nemysliteľná.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pavel chcel rokovať s Ruskom: Neskôr ho označil za nebezpečnejšie než Islamský štát!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti