eReport.sk
Fínske noviny Helsingin Sanomat v stredu uviedli, že obchádzajú ruské mediálne obmedzenia o vojne na Ukrajine a správy o nej ukrývajú v online hre Counter-Strike populárnej medzi ruskými hráčmi.
Boje na Ukrajine, foto:tasr/ap

Rusko prišlo so závažným obvinením: Ukrajina mala útočiť na nemocnicu v Luhansku!


Rusko prišlo so závažným obvinením. Moskva obvinila v sobotu Ukrajinu zo zámerného raketového útoku na civilnú nemocnicu v meste Novoajdar v časti Luhanskej oblasti, ktorú na východe Ukrajiny ovláda Rusko. Moskva tvrdí, že zahynulo 14 ľudí a ďalších 24 pacientov a členov personálu utrpelo zranenia, čo je podľa nej závažný vojnový zločin.

Rusko prišlo so závažným obvinením

Ukrajina zatiaľ na tieto obvinenia nereagovala a agentúry Reuters ani DPA nemohli správu Moskvy nezávisle overiť. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ukrajinská armáda útočila v sobotu na nemocnicu raketami z amerického raketového systému HIMARS. Dodalo, že príslušné osoby sa budú za útok zodpovedať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  2. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty
  3. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  4. Toto nie je biznis!

Obvinenia bez dôkazov?

Oznámenie ministerstva prišlo približne desať hodín po tom, čo k útoku došlo. Ministerstvo nezverejnilo žiadne videá ani fotografie z incidentu. Luhanská oblasť je z veľkej časti okupovaná Ruskom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko prišlo so závažným obvinením: Ukrajina mala útočiť na nemocnicu v Luhansku!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne