eReport.sk
Rusi zabíjali na východe Ukrajine
Boje na Ukrajine. Zdroj: tasr/AP

Rusi zabíjali na východe Ukrajine: Pri raketovom útoku zomreli traja ľudia!

Rusi zabíjali na východe Ukrajine. Ruský útok usmrtil v sobotu troch ľudí v obytnej časti mesta Kosťantynivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, oznámil gubernátor Pavlo Kyrylenko.

Rusi zabíjali na východe Ukrajine

Pri útoku, ktorý poškodil aj štyri bytové domy a hotel, utrpelo zranenia ďalších 14 ľudí, dodal gubernátor oblasti Kyrylenko. „Záchranári a príslušníci bezpečnostných síl pracujú na mieste tragédie, aby pomohli ľuďom a dôkladne zdokumentovali ďalší zločin ruských okupantov na našom území,“ napísal Kyrylenko na sociálnej sieti Telegram.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vojenská podpora Ukrajiny
  2. Rozsah vojenskej podpory západných krajín pre Ukrajinu po začiatku ruskej invázie mnohých prekvapil.
  3. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  4. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty
  5. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  6. Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil

Vo dvore boli rozhádzané kusy pokrúteného kovu. Zhorené zvyšky predmetov z domácností a nachádzalo sa tam aj najmenej jedno obhorené auto. Záchranári odpratávali trosky. Viditeľné boli tiež krvavé škvrny. Továrenská robotníčka Iryna Maľcevová (42) povedala, že sledovala televíziu, keď jej obývačkou otriasol silný výbuch. „Otvorila som oči a všetko bolo odpálené. Bola som pokrytá krvou. Mama sedela v spálni, tiež celá od krvi,“ dodala.

Ruské útoky zabili za posledných 24 hodín niekoľko ľudí

Kyrylenko predtým v sobotu informoval, že ruské útoky za posledných 24 hodín zabili po celej oblasti najmenej štyroch ľudí. Zranili sedem ďalších osôb Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok upozornil, že situácia na fronte je stále „extrémne kritická“, predovšetkým v Doneckej oblasti, kde Rusko stupňuje ofenzívu.

Zdroj: tasr/Reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi zabíjali na východe Ukrajine: Pri raketovom útoku zomreli traja ľudia!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti