eReport.sk
Juraj Šeliga, foto: tasr

Šeligovi sa nepáči, že sa Fico zastáva Kažimíra. Veď vás zradil, tak prečo?

Nie je žiadnym tajomstvom, že bývalý podpredseda parlamentu Juraj Šeliga má už dlhšie problém s guvernérom Národnej banky Slovenska Petrom Kažimírom. Dokonca ho vyzval, aby opustil svoje kreslo. Exminister financií však na to nevidí dôvod.

Kažimír bol v minulosti počas vlády Roberta Fica financmajstrom, pred pár rokmi ale opustil Smer. Smútil najmä Peter Pellegrini. Exminister sa nakoniec stal guvernérom NBS a v minulom roku bol obvinený z podplácania, voči ktorému podal sťažnosť. „Špeciálny prokurátor dňa 20. 12. 2021 zamietol sťažnosť obvineného Ing. P. K. proti uzneseniu o vznesení obvinenia za trestný čin podplácania, ktoré vydal prokurátor ÚŠP,“ napísal na sociálnej sieti Úrad špeciálnej prokuratúry, čo znamená, že Kažimír ostáva obvinený. To ale rozčúlilo expremiéra Roberta Fica.

Špeciálny prokurátor zamietol Kažimírovu sťažnosť voči obvineniu. – Foto: tasr

„Čakal som, kto zo zodpovedných zareaguje na zamietnutie sťažnosti guvernéra NBS Petra Kažimíra, ktorú podal proti svojmu vymyslenému obvineniu. Je v rozpore so všetkým na svete, ak mu sťažnosť zamietol jeho politický oponent – dnes vraj z vôle uznaného daňového podvodníka a duševne chorého Igora Matoviča špeciálny prokurátor Daniel Lipšic,“ napísal Fico na sociálnej sieti. Zastal sa aj podnikateľa Miroslava Výboha, ktorého obvinenie tiež považuje za vymyslené.

Predseda strany SMER-SD Robert Fico.

Fico sa zastal Kažimíra i Výboha. To rozčúlilo Šeligu. – Foto: tasr

„Miroslav Výboh má smolu, lebo ma pozná a ja poznám jeho,“ zhrnul. Ficove slová naštartovali poslanca za Za ľudí Juraja Šeligu. „Čo preboha ten Kažimír o vás musí vedieť. Veď vás zradil, pomáhal Pellegrinimu a podobne a vy sa ho aj tak zastávate, ako keby vám držal nôž pod krkom,“ pýta sa vo svojom videu bývalý podpredseda parlamentu, ktorý trvá na tom, že guvernér NBS nevie vysvetliť pôvod svojho majetku.

Čítajte viac:

Šeliga tiež krúti hlavou nad tým, že by malo ísť o nejaké “spiknutie”. „Je to hlúposť ako traky,“ vyslovil koaličný poslanec a rypol si do Fica kvôli jeho dovolenke v Jordánsku. „Chcem sa spýtať, či Robert Fico si náhodou neodskočil z toho Jordánska do Dubaja a či sa tam nerozprával s Miroslavom Výbohom,“ podpichoval Šeliga. Poslanec si myslí, že by podnikateľ, ktorý má byť stíhaný za úplatok, mal prísť na Slovensko.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeligovi sa nepáči, že sa Fico zastáva Kažimíra. Veď vás zradil, tak prečo?

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti