eReport.sk
Miroslav Výboh, foto: profimedia

Výboh čelí obžalobe! Podal ju prokurátor Lipšicovho úradu za obzvlášť závažný zločin

AKTUALIZOVANÉ – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorej šéfu Daniel Lipšic, podal v utorok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na podnikateľa Miroslava Výboha obvineného v rámci kauzy Mýtnik III. Potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková, upozornil na to Denník N.

Vec bola pridelená zákonnému sudcovi ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Ako ďalej uviedla hovorkyňa, obžaloba bola podaná za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Výbohov právnik: Toto je hrubo nezákonné

“Je mimoriadne znepokojujúce, že sme sa o podaní obžaloby dozvedeli z médií. Vzhľadom na zásadné porušenie práva na obhajobu orgánmi činnými v trestnom konaní je podanie obžaloby neakceptovateľné a hrubo nezákonné,” reagoval na obžalobu advokát Miroslava Výboha Ladislav Smejkal.

Zdôraznil, že orgány činné v trestnom konaní upreli jeho klientovi právo na vyjadrenie sa k vznesenému obvineniu a žiadosti o jeho výsluch zamietli. “Všetky doteraz vykonané dôkazy, okrem výpovedí trestne stíhaných kajúcnikov, vyvrátili dôvodnosť obvinenia. Sme presvedčení, že aj na základe uvedených skutočností sudca Špecializovaného trestného súdu obžalobu odmietne,” dodal Smejkal.

Ide o korupciu

Miroslav Výboh je aktuálne v zahraničí. Bol na neho v prvej polovici augusta vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Podnikateľ je obvinený v rámci akcie Mýtnik III z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Výboh odmieta vznesené obvinenia

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v auguste v rámci akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Medzi obvinenými boli okrem podnikateľa aj bývalá prezidentka Finančnej správy (FS) SR Lenka Wittenbergerová či bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Imrecze.

Miroslav Výboh odmieta vznesené obvinenia. Korupčná kauza Mýtnik sa týka utajovaných zmlúv na finančnej správe za niekoľko desiatok miliónov eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výboh čelí obžalobe! Podal ju prokurátor Lipšicovho úradu za obzvlášť závažný zločin

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti