eReport.sk
Andrej Sekera počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.
Andrej Sekera počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: tasr

Hokejista Sekera: Je scestné, aby vláda vedela nájsť peniaze na Ukrajincov, ale na Slovákov nie!

Nedávne predvolebné vyjadrenia nepolitika a bývalého hokejistu Andreja Sekeru časť verejnosti v skutku prekvapila. Športovec, ktorý sa k politike takmer vôbec nevyjadruje, už s rôznymi vládnymi krokmi stratil trpezlivosť. Na Slovensku je vraj až priveľa dúhovej propagandy a na Ukrajincov sa nachádzajú peniaze oveľa ľahšie, ako na Slovákov.

„Tri roky sa hovorilo len o covide“

Sekera patrí medzi najlepších slovenských hokejových obrancov samostatnej histórie. Má za sebou 16 sezón v zámorskej NHL, počas ktorých stihol odohrať v základnej časti 842 zápasov, v ktorých zaznamenal 253 bodov za 51 gólov a 202 asistencií. Slovensko reprezentoval na osmich svetových šampionátoch a na dvoch olympiádach. O jeho vyjadreniach informoval portál hetrik.sk, s odvolaním sa na portál Sportnet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A čo tak rešpektovať občanov?
  2. Fico a Pellegrini to vidia rovnako
  3. Existujú aj slobodné médiá

„Na Slovensku som bol vždy rád a rád som sa sem vracal. Samozrejme, niektoré veci mi tu trošku prekážajú, ale myslím, že nie som jediný. Sú to napríklad určité služby. Dúfam, že sa to pohne dobrým smerom a zlepší sa to. Najmä, čo sa týka starostlivosti o ľudí. Niekedy som bol z toho v šoku, aký je stav na Slovensku oproti svetu.Tri roky sa nehovorilo o ničom inom, iba koľko ľudí zahynulo, koľko je chorých a nakazených covidom-19. Nič pozitívne,“ slobodne vyjadril svoj názor Sekera.

„Dúhovej propagandy už je veľa“

Na Slovensku mohli v parlamentných voľbách uspieť aj progresívne sily. Tie však so sebou prinášajú viaceré témy, s ktorými sa väčšina slovenského obyvateľstva nestotožňuje. Určitú formu liberálnej propagandy na Slovensku si všimol aj Sekera.

„Teraz prišla dúhová propaganda. Myslel som si, že iba v USA toho bolo veľa, ale už i na Slovensku sa to veľa tlačí do médií. Najlepšie je nesledovať televíziu a mať svätý pokoj,“ tvrdí Sekera.

Ukrajinec prioritou?

Tomu nevonia ani to, ako niektoré strany dávajú do popredia podporu Ukrajiny a často ju dokonca stavajú v rebríčku svojich priorít nad záujmy Slovenska a jeho občanov.

„Nemám nič proti ľudom z Ukrajiny alebo utečencom z krajiny, ktorá je postihnutá vojnou. Pre nich sa nájdu peniaze hneď, ale keď vlastní ľudia potrebujú pomôcť, tak sa peniaze hľadajú ťažko. Príde mi to scestné,“ odvážne uzavrel Sekera.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hokejista Sekera: Je scestné, aby vláda vedela nájsť peniaze na Ukrajincov, ale na Slovákov nie!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php