eReport.sk
Ján Podmanický. Foto: fb/jan.podmanicky.3

Podmanický: Pani Magda podpísala kedysi antichartu, teraz Moskvu vymenila za Brusel a Washington


Ján Podmanický si zgustol na bývalej herečke a neskôr diplomatke Magde Vášáryovej. Tá sa mimoriadne hrubo vyjadrila o voličoch Smeru. Politik jej pripomenul, ako svojho času podpísala Antichartu s heslom: „Za nové tvorivé činy v mene socializmu.“ Pripojil aj dobový dôkaz!

V prvom rade vo svojom príspevku mladý politik poďakoval priaznivcom za hlasy vo voľbách, ktoré ho posunuli do poslaneckých lavíc. Potom sa už presunul k aktuálnym témam spoločnosti.

Je mi cťou patriť k spodine

„Je mi cťou do takejto ´spodiny´ patriť. Ešte raz vám ďakujem, priatelia, že ste pri tom hromadnom ´výplach´ mozgov neprišli o svoj zdravý rozum a vnútornú slobodu,“ uzavrel Ján Podmanický.

Pripojil 3 staré fotografie. Sú z denníka Rudé právo. Ten prinášal mená tých umelcov, ktorí podpísali Antichartu. „Meno Magdy Vašáryovej je na treťom obrázku, ľavý stĺpec, 16-17 riadok,“ informuje Podmanický.

Zdroj: fb/jan.podmanicky.3

Vždy sa vedela postaviť na správnu stranu!

„Chcem sa vám zároveň ospravedlniť za nevhodné slová známej slovenskej herečky Magdy Vašáryovej, ktorá vás považuje za spodinu,“ začína poslanec vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

„Je to žena, ktorá sa vždy vedela postaviť na ´správnu´ stranu dejín. Keď bolo výhodné reprezentovať socialistické umenie, neváhala byť socialistickou zaslúženou umelkyňou. Neváhala dokonca odsúdiť disidentov, ktorí podpisovali Chartu 77. Ona pre zmenu podpísala Antichartu: ´Za nové tvorivé činy v mene socializmu.´ Disidentov, tých skutočných, ktorí naozaj bojovali s komunistickým režimom, vtedy považovala za spodinu,“ pripomína nedávnu históriu Podmanický.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zavládne bezprávie
  2. Vášáryová perlila! Čo jej kto odkázal?

Následne komentuje, ako naši umelci poprevracali kabáty. „Prešlo pár rokov, z disidentov sa stali vládcovia. Popridával sa k nim všelikto, aj pani Magda. Moskvu vymenila za Brusel a Washington, komunistickú angažovanosť za angažovanosť v prospech novej ´liberálnej´ demokracie. Každého, kto má iný názor, považuje opäť za spodinu,“ konštatuje poslanec Národnej rady.

Zdroj: fb/jan.podmanicky.3

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podmanický: Pani Magda podpísala kedysi antichartu, teraz Moskvu vymenila za Brusel a Washington

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne