eReport.sk
Mária Kolíkova na videosnímke.
Mária Kolíkova na videosnímke. Zdroj: fb/kolikova.maria

Šéfmanažér Hlasu Šutaj Eštok: Kolíková účelovo trestá presedov súdov!

Šéfka rezortu mala podľa našich informácií odvolať z funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III Romana Fitta. Dôvodom má byť medializovaný zasáh NAKA priamo v priestoroch súdu.

Generálny manažér mimoparlamentného Hlasu-SD a poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok ostro ministerku Kolikovú za jej kroky kritizuje. Podľa neho je jej správanie tendenčné a účelovo trestá predsedov súdov.

„Ministerka Kolíková najnovšie potrestala predsedu okresného súdu Bratislava III za to, že sa nenechal zastrašiť tlupou z NAKA a odmietol ich požiadavku na vydanie utajovanej prílohy na ktorú nemali nárok. Nemala v sebe ani toľko profesionálnej cti, aby počkala na stanovisko Súdnej rady SR, na ktorú sa sudcovia a zamestnanci súdu obrátili v žiadosti o prešetrenie postupu NAKA,“ reaguje Šutaj Eštok na včerajšie odvolanie predsedu Okresného súdu Bratislava III Romana Fitta z funkcie.

Foto: Fb/sutajestok

„Podľa ministerky Kolíkovej predseda súdu Fitt pri zásahu zlyhal organizačne a komunikačne, pričom sa ani náznakom nezmienila, k vecnej správnosti postupu, keď im tak ako zákonná sudkyňa a službukonajúci sudca odmietol vydať utajovanú prílohu k spisu pretože by tým sám porušil zákon.To znamená, že ministerka Kolíková by očakávala od predsedu súdu taký postup, ktorým by porušil zákon, konal zaujato a v súlade s jej politickým vnímaním sveta. Zabúda však na to, že sudcov politické názory nemôžu zaujímať, ale musia sa striktne riadiť zákonom.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Ján Drgonec
  3. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

„Sudca už avizoval, že voči tejto bezohľadnosti sa bude brániť súdnou cestou.“ Želám “pani ministerke, aby namiesto sudcu Fitta našla poslušného lokaja, ktorý bude konať tak, ako si ona želá. Veď koniec koncov, všetkých doterajších predsedov súdov za jej pôsobenia si vybrala ona ( skrz ňou nominovaných členov výberových komisií)Som presvedčený, že sudca Fitt sa vo vyhrotenej situácii zachoval správne, keď vyhrážky jeho podriadeným zo strany zloduchov z NAKA odmietol tolerovať a poslal ich kade ľahšie!“ dopĺňa Šutaj Eštok na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfmanažér Hlasu Šutaj Eštok: Kolíková účelovo trestá presedov súdov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti