eReport.sk
Foto: tasr

Kolíkovej čistky? Ministerka odvolala z funkcie šéfa okresného súdu Fitta!

Zbavuje sa ministerka spravodlivosti Mária Kolíková nepohodlných sudcov? Šéfka rezortu mala podľa našich informácií odvolať z funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III Romana Fitta. Dôvodom má byť medializovaný zasáh NAKA priamo v priestoroch súdu.

Kolíková však ako oficiálny dôvod odvolania Fitta z pozicie uviedla, že sa nelegitimoval a neprišiel do práce, keď hovorili so službukonajúcim sudcom.

Roman Fitt po odvolaní z funkcie predsedu ostáva naďalej pôsobiť na OS ako rádový sudca. Zároveň zvažuje právne kroky. Informáciu potvrdil eReportu samotný sudca Roman Fitt.

Fitt hovoril o nezákonnosti konania polície

Razia na bratislavskom súde sa týkala utajovanej prílohy spisu z vyšetrovania dvoch kajúcnikov: Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu.

Podľa Fitta NAKA raziou na súde porušila zákonný postup a Súdnu radu požiadal o nastavenie štandardov do budúcnosti, aby sa už podobné situácia neopakovali.

Bude vás zaujímať:

  1. Mária Kolíkova na videosnímke.

Razia na Okresnom súde

Na konci apríla policajti na Okresnom súde Bratislava III hľadali spis, a najmä jeho utajovanú prílohu k prípadu obvinenia dvoch známych spolupracujúcich svedkov Makóa a Beňu. Bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy a niekdajší námestník SIS sú okrem iného obvinení aj z krivej výpovede v kauze týkajúcej sa korupcie bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíkovej čistky? Ministerka odvolala z funkcie šéfa okresného súdu Fitta!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti