eReport.sk
Ján Drgonec
Ján Drgonec. Foto: tasr

Drgonec upozornil verejnosť: Táto vláda plná škandálov ešte takýto škandál nemala!

Ako sme vás už informovali ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS) v piatok odvolala sudcu Romana Fitta z pozície predsedu Okresného súdu (OS) Bratislava III. Tvrdí, že zlyhal ako manažér v čase, keď príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) realizovali na súde úkony k zaisteniu spisu vrátane jeho utajovanej prílohy. Informoval o tom hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla. Za toto rozhodnutie si šéfka rezortu zlízla kritiku nielen zo strany opozičných politikov, ale aj od nepolitikov – odborníkov. Jedným z nich je aj emeritný sudca Ústavného súdu SR Ján Drgonec.

Prečo sa ministerka rozhodla sudcu odvolať? “Odvolanie predsedu súdu nijako nesúvisí s právnou otázkou, či mal alebo nemal byť vydaný spis alebo jeho utajovaná príloha zo súdu. Pre moje rozhodnutie to nehralo žiadnu úlohu. Predsedu súdu odvolávam, pretože som presvedčená, že pochybil ako manažér súdu,“ pripomenul dnes argumentáciu Kolíkovej portál PLUS 7 Dní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde je pani prezidentka?
  2. Na archívnej snímke eskorta privádza bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa na Špecializovaný trestný súd.
  3. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  4. Zľava na kombosnímke Ján Drgonec a Zuzana Čaputová.
  5. Dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  6. Mária Kolíkova na videosnímke.

Týždenník dal v tejto súvislosti priestor aj ostrieľanému expertovi na paragrafy Jánovi Drgoncovi. Web píše, že odborník bol z kroku ministerky spravodlivosti poriadne zaskočený, chvíľu ostal dokonca ticho, kým sa napokon nadýchol, aby reagoval. Jeho slová pritom veľmi jednoznačne naznačujú, že nielen Kolíková, ale celá vláda premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) je zrelá takpovediac na uterák.

“Podľa môjho názoru táto vláda plná škandálov ešte takýto škandál nemala a do toho počítam aj Hegerovo dištancovanie sa od angažovania za politické potreby v Bruseli,” reagoval Drgonec. Pre PLUS 7 Dní označil posledné udalosti súvisiace z rozhodnutiami premiéra aj Kolíkovej za “neskutočné, neuveriteľné, nehorázne”.

Zdroj: PLUS 7 DníKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drgonec upozornil verejnosť: Táto vláda plná škandálov ešte takýto škandál nemala!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php