eReport.sk
Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Šéf ruskej diplomacie Lavrov: Ak chcete mier, musíte sa pripraviť na vojnu!

Rusko je pripravené na roztržku s EÚ v prípade, ak naň Únia uvalí nové sankcie v súvislosti s uväznením opozičného politika Alexeja Navaľného. Uviedol to v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorého citovala agentúra AP.

“Nechceme byť izolovaní od medzinárodného spoločenstva, avšak musíme byť na to pripravení,” povedal Lavrov v reakcii na otázku, ktorá sa týkala možnej roztržky vo vzťahoch medzi Moskvou a Bruselom. “Ak chcete mier, musíte sa pripraviť na vojnu,” dodal.

Peskov: Musíme byť sebestační.

Lavrov v tejto súvislosti zdôraznil dôležitosť ekonomických vzťahov a spolupráce s 27 členskými štátmi EÚ. Rusko však podľa neho musí pripraviť aj na ten najhorší scenár a stále viac sa spoliehať na vlastné zdroje.

Rovnaký postoj zaujal aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. “Ak budeme čeliť deštruktívnemu postupu, ktorý poškodí našu infraštruktúru a naše záujmy, Rusko musí byť na takéto nepriateľské kroky vopred pripravené,” uviedol Peskov počas telefonátu s novinármi. “Musíme byť sebestační. Musíme zaistiť našu bezpečnosť v najcitlivejších strategických oblastiach a byť pripravení nahradiť národnou infraštruktúrou všetko, o čo by sme mohli prísť,” vyhlásil hovorca.

Dmitrij Peskov. Foto: tasr/ap

Vzťahy EÚ s Moskvou sa zhoršili v dôsledku ruskej anexie Krymského polostrova z roku 2014 a podpory, ktorú Rusko poskytuje separatistom na východe Ukrajiny. K ďalšiemu výraznému zhoršeniu došlo v súvislosti s otrávením a uväznením Alexeja Navaľného, ktorého moskovský súd poslal do väzenia na tri a pol roka.

Európska únia bude o možnosti zavedenia nových sankcií voči Rusku a prípadných ďalších opatreniach rokovať na schôdzke ministrov zahraničných vecí 22. februára a na marcovom summite hláv štátov a vlád EÚ.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf ruskej diplomacie Lavrov: Ak chcete mier, musíte sa pripraviť na vojnu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti