eReport.sk
Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) má jasno v tom, že je potrebné investovať do platov učiteľov. Foto: TASR

Drucker „vyháňa“ nominanta OĽANO z funkcie: Lengvarský nemá výsledky, nemá tam čo robiť!

Exminister zdravotníctva a predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker vyzval v piatok súčasného šéfa rezortu Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) na odchod z funkcie. Výmenu ministra odporučil aj premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO).

„Lengvarský nemá výsledky a nemá čo robiť v pozícii ministra zdravotníctva. Odporúčam, aby ste ho vymenili čo najrýchlejšie a dali tam krízového manažéra, aby ste zabránili konfliktom, ktoré ochromili rezort zdravotníctva posledný rok,“ uviedol Drucker. Lengvarského odchod by podľa neho bol pre rezort a zdravotníkov pozitívny.

Lengvarského počas tohto týždňa skritizoval aj líder OĽANO Igor Matovič, podľa ktorého je vzhľadom na obrovské zlyhania zrelý na výmenu.

Drucker kritizuje Lengvarského v súvislosti s výstavbou nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy. „Hrozí, že 70 percent všetkých zdrojov, ktoré sú určené pre zdravotníctvo a výstavbu nových nemocníc, sa nestihne vyčerpať,“ zdôraznil.

Lengvarského počas tohto týždňa skritizoval aj líder OĽANO Igor Matovič, podľa ktorého je vzhľadom na obrovské zlyhania zrelý na výmenu. Na odchod z funkcie ministra ho vyzval aj predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Lengvarský reagoval, že odchod z funkcie neplánuje. Premiér na výmenu ministra nevidí dôvod, pokiaľ bude on a jeho rezort prinášať výsledky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger
  2. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  3. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  4. Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?
  5. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
  6. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drucker „vyháňa“ nominanta OĽANO z funkcie: Lengvarský nemá výsledky, nemá tam čo robiť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php