eReport.sk
Z niekdajšieho spojenca kritik?
Zľava na archívnej snímke podnikateľ Jevgenij Prigožin a ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Schytá Putin ranu pod pás? Šéf Vagnerovcov uvažuje nad radikálnym krokom!

Schytá Putin ranu pod pás? Zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin sa chystá obmedziť pôsobenie svojej súkromnej „armády“ na Ukrajine a sústrediť sa na svoje aktivity a záujmy v Afrike.

Schytá Putin ranu pod pás?

S odvolaním sa na informované zdroje o tom vo štvrtok informovala agentúra Bloomberg. Podľa nej Prigožinove zámery súvisia s prerušením prísunu bojovníkov a munície pre vagnerovcov.

Prigožin, ktorého bezpečnostný a politický establišment v Rusku naďalej považuje za hrozbu, zápasí na Ukrajine s nedostatkom ľudí a munície po tom, ako mu zakázali verbovať dobrovoľníkov z radov odsúdených vo väzniciach, ktoré boli dovtedy jeho hlavným zdrojom regrútov, a obmedzili mu aj dodávky munície.

Vagnerovcom sa preto aj napriek niekoľkomesačnému úsiliu a veľkým stratám zatiaľ nepodarilo dosiahnuť ich hlavný cieľ, ktorým je dobytie ukrajinského mesta Bachmut.

Šéf Vagnerovcov uvažuje na radikálnym krokom

Britská stanica BBC o štruktúrach spojených s Jevgenijom Prigožinom pred časom — na základe vlastnej investigatívy v Afrike — informovala, že v Stredoafrickej republike (SAR) sú zapojené do ťažby diamantov a venujú sa aj biznisu spojenému so spracovaním dreva vrátane mahagónu. Samotný Prigožin tieto tvrdenia popiera.

V posledných mesiacoch sa Prigožin opakovane dostával do sporov s ruským ministerstvom obrany, pričom verejne kritizoval aj najvyšších predstaviteľov rezortu či armády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zničí Leyenová Úniu?
  2. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  3. Kosiť si už bol?
  4. Spojili sa proti Číne?

V nedávnom rozhovore zverejnenom ruskými médiami. Prigožin uviedol, že perspektívy ruského ťaženia na Ukrajine sú „hmlisté“. Moskva má ešte niekoľko týždňov na to, aby sa pripravila na ukrajinskú protiofenzívu. Zaútočiť sa podľa neho Ukrajinci chystajú na piatich úsekoch frontu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schytá Putin ranu pod pás? Šéf Vagnerovcov uvažuje nad radikálnym krokom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti