tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz.
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Zdroj: tasr/ap

Scholz na COP27: Prechod na obnoviteľné zdroje energie je nevyhnutný

Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz považuje prechod od fosílnych palív k obnoviteľným zdrojom energie v dôsledku ruského napadnutia Ukrajiny za nevyhnutný. Vyjadril sa tak v prejave na klimatickom summite OSN (COP27) v egyptskom letovisku Šarm aš-Šajch.

Scholz pripustil prevádzku uhoľných baní

Scholz pripustil, že Nemecko znovu uviedlo do prevádzky uhoľné elektrárne s tým, že ide o „nevyhnutnú a dočasnú záležitosť“ z dôvodu zníženia energetických dodávok z Ruska. Trval však na tom, že Nemecko je aj naďalej odhodlané postupne vyradiť uhlie. Dodal, že „nesmie nastať globálna obnova fosílnych palív“.

Scholz takisto povedal, že jeho vláda verí, že budúcnosť patrí veternej či slnečnej energii a je ochotná pomôcť aj iným krajinám pri prechode na obnoviteľné zdroje. Nemecko je tiež pripravené poskytnúť väčšiu finančnú podporu chudobným krajinám na boj proti zmene klímy, pričom vlani na tento účel poskytlo 5,3 miliardy eur, dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
  2. Ilustračné foto
  3. Na archívnej snímke múr židovského cintorína vo Zvolene, kde pribudli pamätné tabule so sedemdesiatimi menami obyvateľov mesta, ktorí patrili k vyše siedmim stovkám zavraždených počas druhej svetovej vojny.
  4. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
  5. Strava Masajov z Kene je z pohľadu rozvinutého sveta jednostranná a chudobná. Archívna snímka.

Nová talianska premiérka Georgia Meloniová na summite vyhlásila, že jej pravicová vláda je odhodlaná naďalej plniť klimatický cieľ v oblasti redukcie emisií skleníkových plynov v súlade s parížskou dohodou, píše agentúra Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz na COP27: Prechod na obnoviteľné zdroje energie je nevyhnutný

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku