tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
PK 53 Tbilisi - Demonštranti držia gruzínske vlajky, ukrajinské vlajky a vlajky Európskej únie poèas protestu obyvate¾ov Gruzínska, ktorí požadujú vstup do EÚ pred budovou parlamentu v gruzínskej metropole Tbilisi 24. júna 2022. Protestu v centre mesta Tbilisi sa zúèastnili desiatky tisíc ¾udí. FOTO TASR/AP Demonstrators hold Georgian, EU and Ukrainian national flags during a rally of Georgian people who want to join the EU, in front of the Parliamentary building in Tbilisi, Georgia, Friday, June 24, 2022. Tens of thousands of people gathered in the center of Tbilisi. (AP Photo/Shakh Aivazov)

Výčitky Európskej únii? V Gruzínsku protestovali nahnevaní občania!

Stovky demonštrantov žiadajúcich demisiu gruzínskej vlády sa utáborili pred budovou parlamentu v Tbilisi. Ich zástupcovia sa v pondelok stretnú s gruzínskym premiérom Iraklim Garibašvilim, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

Účastníci protestov požadujú, aby sa Gruzínsko viac orientovalo na Európu. Domnievajú sa, že vláda podľa nich neurobila dosť pre to, aby sa Gruzínsko stalo kandidátom na členstvo v Európskej únii.

Výčitky únii?

„Chceme Európe ukázať, že sme otvorení konštruktívnym riešeniam, a predstaviť európsku kultúru v praxi, hoci sme veľmi sklamaní z postoja úradných činiteľov,“ uviedli protestujúci, ktorí okoloidúcim púšťali proeurópske filmy a prezentácie. Demonštrácia, ktorá začala ešte v nedeľu, bola už tretím zhromaždením, na ktorom ľudia žiadali vstup tejto juhokaukazskej republiky do EÚ. Prvé dva protesty sa uskutočnili 20. a 25. júna.

Ukrajina a Moldavsko získali na júnovom summite Európskej únie štatút kandidátskych krajín na vstup do eurobloku. Gruzínsku poskytla Únia európsku perspektívu, na udelenie štatútu kandidátskej krajiny však ešte musí uskutočniť množstvo reforiem. Garibašvili povedal, že jeho vláda chce splniť požiadavky EÚ včas.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výčitky Európskej únii? V Gruzínsku protestovali nahnevaní občania!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku