tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Poľská europoslankyňa Jadwiga Wišniewská.
Poľská europoslankyňa Jadwiga Wišniewská. Zdroj: wikimedia.org

Poľská europoslankyňa navrhuje ďalší krok proti Moskve: Vylúčme Rusko z Interpolu a jeho databáz!

Medzinárodná policajná organizácia Interpol by mala vylúčiť Rusko zo svojho systému databáz. Uvádza sa to v sérii odporúčaní pre eurokomisiu, ktoré v utorok prijal Európsky parlament (EP). Príslušný návrh predložila poľská europoslankyňa Jadwiga Wišniewská, informuje spravodajca TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Novocký.
  2. Nemecký snem - Budestag
  3. Hasiči zasahujú v ukrajinskom meste Sloviansk.
  4. ukážka bojov o Bratislavu medzi vojskami Nemecka a Ruska.

„Najdôležitejším odporúčaním je vylúčiť Rusko z Interpolu a jeho databáz. Existujú dôkazy o jasných a opakovaných porušeniach medzinárodného práva zo strany Ruska, vrátane najstrašnejších vojnových zločinov spáchaných na ukrajinských civilistoch. Nie je iná cesta, ako vylúčiť Ruskú federáciu z tejto organizácie, pretože ako krajina stratila svoju medzinárodnú dôveryhodnosť a vzťah založený na dôvere, ktorý je nevyhnutný pre medzinárodnú spoluprácu, bol úplne zničený,“ uviedla poľská poslankyňa.

Europoslanci argumentujú lepšou ochranou údajov

Vylúčenie Ruska z databáz Interpolu by podľa europoslancov zaručilo lepšiu ochranu údajov. V sérii odporúčaní, ktoré vznikli na podnet politickej frakcie Európski konzervatívci a reformisti (ECR), sa tiež uvádza, že je potrebné zlepšiť výmenu údajov medzi členskými štátmi EÚ a Interpolom v záujme posilnenia boja proti terorizmu a organizovanému zločinu.

Medzi kľúčové odporúčania europarlamentu patrí poskytnúť agentúram EÚ – ako sú Policajný úrad EÚ (Europol), Európska prokuratúra (EPPO), Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) či Agentúra pre justičnú spoluprácu v trestných veciach (Eurojust) – prístup k databázam Interpolu a poskytnúť záruky v súlade s európskymi nariadeniami o ochrane údajov pri prenose citlivých údajov.

Zdroj: tasr


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľská europoslankyňa navrhuje ďalší krok proti Moskve: Vylúčme Rusko z Interpolu a jeho databáz!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku