eReport.sk
Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.
Anna Zemanová (SaS). Foto: tasr

SaS trvá na svojom. Zemanová: Čoskoro podáme návrh na odvolanie Matoviča!

Materiál na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) by mohol byť hotový budúci týždeň. Uviedla to šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v relácii RTVS Sobotné dialógy. Návrh má podľa nej už teraz istú podporu 23 poslancov. OĽANO podľa jeho poslanca Národnej rady (NR) SR Andreja Stančíka naďalej trvá na tom, že Matovič by odísť nemal.

Sas trvá na svojom, Stančík bráni Matoviča

„Myslím si, že hnutie sa vyjadrilo jasne a mal by ostať vo svojej funkcii,“ reagoval Stančík. Zemanová dodala, že o podporu zvyšných siedmich hlasov sa chcú uchádzať najmä u poslancov, ktorí boli súčasťou koalície. SaS sa už skôr vyjadrila, že poslancov z ĽSNS a mimoparlamentnej Republiky proaktívne oslovovať nebudú.

Stančík očakáva podporu aj od opozičných strán

Na margo budúceho fungovania menšinovej vlády Stančík verí, že strana SaS, ale aj opozícia podporia zákony na pomoc ľuďom. Je podľa neho pochopiteľné, že vláda bude musieť, prioritne s SaS, rokovať o podpore ich návrhov, aby na oplátku podporili tie vládne. „Ak vláda nebude schopná prijímať opatrenia, ktoré majú pomáhať ľuďom, bude diskusia o predčasných voľbách,“ podotkol. Nekomentoval, či by ich podporil, v čase krízy to však považuje za nezodpovedné. „Zbytočne to paralyzuje štát,“ vysvetlil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  4. Eduard Heger
  5. Ostrá hádka Naďa s Gyimesim

Energická kríza postihne všetky krajiny Európskej únie

Obaja sa zhodujú v tom, že pri energetickej kríze je dôležitá spolupráca v rámci Európskej únie a hľadanie spoločných riešení. „Nie je to len slovenský problém, musíme tlačiť na európske riešenia,“ skonštatoval Stančík. Pomoc by mala byť podľa neho smerovaná adresne, pre najohrozenejšie skupiny. Dodal, že konkrétne mechanizmy a opatrenia má minister hospodárstva Karel Hirman predstaviť na najbližšom rokovaní vlády. Zemanová v tejto súvislosti podotkla, že dôležitá je aj pomoc pre podnikateľský sektor.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS trvá na svojom. Zemanová: Čoskoro podáme návrh na odvolanie Matoviča!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti