S Američanmi to nevyšlo
Slovenskí hokejisti do 18 rokov, foto:ihf

S Američanmi to nevyšlo, dostali sme debakel! Nevadí, čaká nás zápas o bronz

S Američanmi to nevyšlo. Slovenskí hokejisti do 18 rokov bude hrať na MS vo Švajčiarsku o bronz. V sobotnom semifinále prehrali s favorizovaným tímom USA jednoznačne 1:7, keď ich jediný gól zaznamenal Dalibor Dvorský v polovici duelu. V nedeľu ich o 15.00 h čaká zápas o 3. miesto proti zdolanému z druhého semifinále medzi obhajcom titulu Švédskom a Kanadou.

Američania rozhodli o svojom triumfe prakticky už v prvej tretine, po ktorej viedli trojgólovým rozdielom. Hetrikom sa v ich drese blysol najproduktívnejší hráč turnaja Will Smith. Hráči USA v štatistike striel dominovali 50:28 a vyhrali aj svoj šiesty duel na prebiehajúcich MS. Dvorský má po ďalšom góle na konte spolu 12 bodov (7+5) a je tak už najproduktívnejší Slovák v histórii elitných šampionátov. Prekonal 11-bodové zápisy Mariána Gáboríka (1999) a Maxima Čajkoviča (2018). Po piatom inkasovanom góle nahradil Samuela Urbana v slovenskej bránke Lukáš Fürsten a za svoj chrbát pustil dva puky. Tretiu tretinu nedohral útočník František Dej, ktorý dostal za krosček trest do konca zápasu.

Dostali sme debakel

Mladí Slováci sa medzi najlepšie kvarteto na svetovom šampionáte dostali prvýkrát po 20 rokoch a už teraz majú vo vrecku minimálne tretí najlepší výsledok osemnástky na MS. Ziskom cenného kovu by zverenci trénera Tibora Tartaľa nadviazali na medailové pozície z roku 1999 (bronz) a 2003 (striebro).

1. Nekompromisný šéf IIHF
  2. Hokejisti HC Košice sa tešia z víťazstva a zisku majstrovského titulu po piatom zápase finále play off hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HKM Zvolen 23. apríla 2023 v Košiciach.

Ocenenie pre trojicu najlepších hráčov slovenského tímu na šampionáte si po zápase prevzali. Brankár Samuel Urban, obranca a kapitán Maxim Štrbák a útočník Dalibor Dvorský. S Američanmi to nevyšlo.