eReport.sk
Nekompromisný šéf IIHF
prezident IIHF Luc Tardif, foto:ig/iihf

Nekompromisný šéf IIHF: Na majstrovstvách nebudú žiadni Rusi, ani Bielorusi!

Nekompromisný šéf IIHF. Ruskí a bieloruskí hokejisti nebudú môcť súťažiť na podujatiach Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), pokiaľ bude trvať vojna na Ukrajine. Uviedol to prezident organizácie Luc Tardif. Upozornil na to portál Teraz.sk.

Nekompromisný šéf IIHF

Obe krajiny sú vylúčené z podujatí IIHF predbežne do konca roka 2024 a o predĺžení na ďalší rok sa rozhodne budúci rok v marci. „Dúfam, že Rusko a Bielorusko sa vrátia čo najskôr, pretože to bude znamenať, že vojna sa skončila. No nikto nevie, ako dlho to bude trvať,“ povedal Tardif podľa AP v záverečný deň majstrovstiev sveta žien v kanadskom Bramptone.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je korupcia ako korupcia?
  2. Hokejista Tomáš Tatar.

Žiadni Rusi, ani Bielorusi

Ruské a bieloruské tímy sa predstavili naposledy na podujatí pod hlavičkou IIHF vo februári 2022. Vtedy štartovali na zimných olympijských hrách v Pekingu. Tie sa skončili krátko predtým, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Federácia následne vylúčila obe krajiny zo svojich podujatí a tohtoročné MS preložila z Petrohradu do Tampere a Rigy. Ak IIHF predĺži zákaz o ďalší rok, Bielorusko sa nebude môcť zúčastniť na olympijskej kvalifikácii a tým pádom príde o štart na ZOH 2026 v Miláne a Cortine d’Ampezzo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nekompromisný šéf IIHF: Na majstrovstvách nebudú žiadni Rusi, ani Bielorusi!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php