eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Rada Európy si posvieti na Slovensko! Po všetkých kauzách prídu skontrolovať dodržiavanie ľudských práv

Výbor Rady Európy pre zabraňovanie mučeniu a neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu a trestaniu na svojich oficiálnych stránkach oznámil, že bude pozorne monitorovať, a to aj fyzickou prítomnosťou, niektoré európske krajiny. Nachádza sa medzi nimi pri tom aj Slovensko. Že by predsa len zahraničie reagovalo na správy z prostredia opozície, ktoré sa snažia popisovať súčasné údajné praktiky orgánov činných v trestnom konaní?

Related Posts

  1. Ilustračné foto
  2. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  3. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  4. Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell.

Albánsko, Arménsko, Cyprus, Maďarsko, Luxembursko, Malta, Severné Macedónsko, či Slovenská republika – to sú krajiny, ktoré chce najväčšia európska ľudsko-právna organizácia monitorovať.

Výzva aj pre ľudí

O súčinnosť pri tom Rada Európy žiada aj samotných občanov Slovenska. Pokiaľ niekto má relevantné informácie o situácii osôb, ktoré sú pozbavované slobody, majú na to výbor upozorniť.

Neohlásené návštevy by mali prebiehať počas celého roka 2023 s tým, že niektoré môžu byť uskutočnené aj v roku 2024. Rada Európy nekonkretizovala, že aké konkrétne problémy bude v štátoch posudzovať a monitorovať, no pravdou je, že o veľkých medzerách v oblasti právneho štátu už nehovoria len opoziční politici, ale aj mnohí odborníci a v neposlednom rade porušovanie práv konkrétnych osôb u nás konštatoval aj Ústavný súd SR.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rada Európy si posvieti na Slovensko! Po všetkých kauzách prídu skontrolovať dodržiavanie ľudských práv

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti