eReport.sk
Európska komisia (EK) poskytne 50 miliónov eur na opravu a modernizáciu infraštruktúry v ukrajinských prístavoch,
Odesa. Ilustračné foto: tasr/ap

Rusko tvrdí, že v Odeskej oblasti útočilo na sklady paliva

Ruské bezpilotné lietadlá zaútočili v noci na nedeľu na sklady paliva v ukrajinskom prístavnom meste Reni, ktoré leží na rieke Dunaj v Odeskej oblasti neďaleko hraníc s Rumunskom. Podľa BBC o tom informovalo ruské ministerstvo obrany.

Rezort tvrdí, že skladovacie priestory sa používali na zásobovanie vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny. „Všetky určené ciele sa zasiahli,“ konštatovalo ministerstvo obrany.

Related Posts

  1. Medvedev šokuje
  2. Rusko uskutočnilo v noci na sobotu rozsiahly útok bezpilotnými lietadlami na Ukrajinu.
  3. Dočasný koridor otvorený.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Zasiahli civilnú priemyselnú infraštruktúru

Ukrajinská generálna prokuratúra však na platforme Telegram podľa agentúry AFP uviedla, že Rusko v oblasti Dunaja zasiahlo „civilnú priemyselnú infraštruktúru„. Dodala, že v dôsledku útoku boli zranení dvaja ľudia, ktorých hospitalizovali.

O dvoch zranených, zamestnancoch prístavu, informoval aj šéf vojenskej správy Odeskej oblasti Oleh Kiper. Spresnil, že útoky trvali 3,5 hodiny.

Mesto Reni leží pri ústí rieky Prut do Dunaja, zhruba 20 kilometrov od rumunského mesta Galati a 220 kilometrov juhozápadne od Odesy.

Ukrajinci zničili drony

Ukrajinské vzdušné sily predtým informovali o nočných útokoch dronov na prístavnú infraštruktúru v Odeskej oblasti. Oznámili, že sa im podarilo zničiť 22 z 25 dronov Šáhid iránskej výroby.

Rusko útočí na Odesu a Odeskú oblasť od polovice júla, keď odstúpilo od tzv. čiernomorskej obilnej dohody. Podľa ukrajinskej strany sú cieľmi útokov prístavná infraštruktúra a sýpky, keďže Dunaj sa stal hlavnou trasou na export obilia a ďalších produktov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko tvrdí, že v Odeskej oblasti útočilo na sklady paliva

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre